válkaČeskoslovenskoobjevy

Lego vytvořilo anti-lego papuče, aby tak ukončilo 66 roků příšerné bolesti

Lego vytvořilo anti-lego papuče, aby tak ukončilo 66 roků příšerné bolesti
Zdroj: wikicommons

Snad každý z nás zná radost a požitek (ale i bolest, kterou způsobuje kostička z lega zabodnutá do chodidla), které přináší legendární stavebnice Lego. Dlouhodobě patří k nejčastějším a největším dětským narozeninovým přáním, nebo se objevuje v dopisech Ježíškovi na čelných místech.

Kateřina A. 2. ledna 2016

Výrobci si jsou dobře vědomi zájmu, který o jeho hračky mají děti po celém světě, takže se nabídka stavebnic neustále rozšiřuje a přizpůsobuje dětským touhám. Vlajkovým produktem společnosti Lego je původní série stavebnic obsahující malé legové kostičky, libovolně se skládající dohromady. Lego dnes už není, jako dříve, spíše jen pro kluky, protože kromě automobilů, letounů, vlaků a robotů existují i stavebnice, určené především holčičkám, třeba maminka a miminko, doktorka atd. Proto všichni důvěrně známe i příšernou bolest, kterou umí Lego způsobit, když šlápneme bosou nohou na hranatý kousek. Je to zkrátka nesnesitelné. Po šedesáti šesti letech si konečně dánská společnost uvědomila, že by své zákazníky měla před tímto polem barevných nášlapných min ochránit.

Společne s francouzskou reklamní agenturou Brand Station vytvořili takzvané anti-lego papuče, které jsou, jak jinak, hranaté a ve firemních barvách. Vyrobené však byly pouze v nákladu 1500 párů a distribuované budou náhodně vybraným zákazníkům, kteří vyplnili vánoční přání na internetových stránkach francouzské pobočky Lego. Úžasný nápad!

Další články

Zavří­t reklamu