válkaČeskoslovenskoobjevy

Legendární cover Nevermind od Nirvany se dočkal rekonstrukce. Takhle po 25 letech vypadá slavné miminko

Legendární cover Nevermind od Nirvany se dočkal rekonstrukce. Takhle po 25 letech vypadá slavné miminko
Zdroj: dailymail.co.uk
+ 5 fotek+ 6 fotek

24. září oslavilo 25 let Nevermind od Nirvany. Čtvrtstoletí má za sebou také nahé dítě z obalu alba. Fotograf John Chapple proto uznal, že nastal ten správný čas na rekonstrukci legendárního přebalu.

Simona Knotkova 29. září 2016

Je to jeden z nejrozpoznatelnějších coverů posledních dekád. Vznikl přitom vcelku jednoduše. Fotograf Kirk Weddle požádal známého Ricka Eldena, zda by mu nepůjčil čtyřměsíčního syna Spencera. Slíbena mu za to byla odměna 200 dolarů. Celé focení v bazénu probíhalo asi patnáct sekund a výsledkem byl obal, který dnes znají snad i ti největší hudební analfabeti. Digitálně byl ke snímku ještě přidán háček s bankovkou.

Malému chlapečkovi je dnes stejně jako desce 25 let. Ohledně své asistence na průlomové desce amerických grungerů má smíšené pocity. „Je divné, že se něco, co jsem dělal nějakých pět minut ve svých čtyřech měsících, stalo natolik ikonické. Všechno je to samozřejmě super, ale je opravdu zvláštní být součástí něčeho tak důležitého, co si ani nepamatuji,“ sdělil Spencer Elden v rozhovoru pro New York Post.

S nabídkou rekonstrukce ho oslovil fotograf John Chapple. Symbolicky mu také on nabídl 200 dolarů. Oproti původnímu snímku si ale Elden nechal na sobě plavky.

Není to přitom poprvé, co k podobné rekonstrukci došlo. Elden se v bazénu znovu fotil už před deseti lety, k patnáctému výročí desky Nevermind.

Další články

Zavří­t reklamu