válkaČeskoslovenskoobjevy

Legenda pensylvánské věznice: Pes zabil kočku a dostal za to doživotí

Legenda pensylvánské věznice: Pes zabil kočku a dostal za to doživotí
Zdroj: vintag.es

"Pes guvernéra Pinchota dostal doživotí za zabití kočky," zněl titulek zprávy v Boston Daily Globe z 26. prosince 1925. Opravdu bylo něco takového ve 20. letech minulého století možné? Čtěte dál v našem článku.

Simona Knotkova 7. prosince 2017

12. srpna 1924 byl černý labradorský retrívr Pep odsouzen k trestu odnětí svobody na doživotí. Čím se nebohé zvíře provinilo? Zabilo oblíbenou kočku tehdejšího guvernéra Pensylvánie Gifforda Pinchota. Politik využil vysokého postavení a postaral se o to, aby zvíře skončilo za mřížemi jako běžný kriminálník. Během uvěznění mu bylo přiděleno vězeňské číslo C-2559. S ním také pózuje na vězeňské fotografii…

Zdá se vám tento příběh nevěrohodný? Máte pravdu! Jednalo se o vtip, který vymyslel neznámý redaktor a další noviny ho ochotně kopírovaly. Úplně vymyšlený ale nebyl. Pep se do vězení skutečně dostal kvůli špatnému chování, jen to bylo všechno trochu jinak. A rozhodně nebyl vězněný.

Článek z Boston Daily Globe

Článek z Boston Daily Globe

Gifford Pinchot dostal Pepa ještě jako štěně darem od svého synovce. Krátce po přijetí do rodiny se začal projevovat pejskův zlozvyk – sežvýkal všechno, co měl ve svém dosahu. Nezabíraly na něj ani žádné tresty. Členové rodiny se nakonec s těžkým srdcem rozhodli, že nejlepším řešením bude se ho zbavit. Na utracení však neměli srdce, proto ho věnovali pensylvánské věznici Eastern State Penitentiary. Pes měl být využitý v rámci vězeňské terapie, o kterou se Pinchot v té době velmi zajímal.

Po příchodu do vězení někdo z legrace udělal s Pepem vězeňskou fotku a rázem byla na světě humorná historka o nemilosrdném zabijákovi kočiček odsouzeném na doživotí.

Pep ve věznici pobýval po zbytek svého života a na začátku 30. let zde také zemřel. Jeho ostatky leží někde na půdě pevnosti, která byla roku 1971 uzavřená a dnes slouží jako muzeum. Podle výpovědí svědků je to jedno z nejstrašidelnějších míst ve Spojených státech, plné přízraků a podivných jevů.

Jedním z duchů má být právě milovaný mazlíček dozorců a vězňů. Stále prý pobíhá po vězeňských chodbách a občas na sebe upozorní zavytím nebo cinknutím psí známky.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu