válkaČeskoslovenskoobjevy

Ledová apokalypsa v Rusku! Mráz uvěznil sibiřské městečko v obří mase ledu

Ledová apokalypsa v Rusku! Mráz uvěznil sibiřské městečko v obří mase ledu
Zdroj: Daily Mail
+ 6 fotek+ 7 fotek

Co dokáže krutá zima a mráz, dobře vědí lidé žijící na Sibiři. Čtyřicetistupňové mrazy, které tam udeřily, způsobily v městečku Dudinka v Krasnojarském kraji ledovou katastrofu.

Ivanhoe 1. února 2015

V důsledku silných mrazů popraskalo v Dudince vodovodní potrubí. Jak místní tvrdí, mrzly i trubky s horkou vodou. Voda, která zaplavila ulice, pak během noci, kdy teploty klesly k až –40 °C, ihned zamrzla. Když vyšli ráno lidé na ulici, nestačili věřit vlastním očím. Silnice a chodníky pokrývala vysoká vrstva ledu s hrboly. Zůstalo v ní uvězněno mnoho aut a nákladních vozů, jimž často byla vidět pouhá střecha. Z parapetů a střech visely gigantické rampouchy.

Ledová kalamita zcela ochromila město s 22 tisíci obyvateli. Ačkoliv netekla voda a nefungovala doprava ani elektřina, internetové spojení zůstalo kupodivu pevné jako led na ulici, a tak obyvatelé Dudinky neprodleně sdíleli fotky na sociálních sítích. „Mohl jste si zamrazit banán a pak jej použít jako kladivo na hřebíky,“ popsal situaci ve městě jeden z uživatelů sítě.

Mluvčí místní radnice Eugene Gerasimov oznámil, že vedení města vyhlásilo stav nouze. „Pokud někdo pochybuje o tom, jak moc velká zima tady je, ať se podívá na obrázky,“ doporučil případným skeptikům.

Další články

Zavří­t reklamu