válkaČeskoslovenskoobjevy

Lámat pravidla, ne nehty: Australanka učinila z malování nehtů nový druh umění

Lámat pravidla, ne nehty: Australanka učinila z malování nehtů nový druh umění
Zdroj: breakrulesnotnails.wordpress.com
+ 21 fotek+ 22 fotek

Ani před dvěma lety se Michelle Stutterheimová pustila do kreativního zdobení nehtů a nové zálibě hned propadla. Proslavily ji hlavně reprodukce obrazů slavných malířů, od Leonarda Da Vinciho až po Salvatora Daliho. Nehtová malířka se inspiruje prakticky vším, co jí do cesty přináší život.

blondie 18. ledna 2015

Když si asi před dvaceti lety namalovala nehty napůl bíle a napůl černě, považovala se za nesmírně originální. Dnes se tomu směje: „Jak málo jsem tehdy věděla o tom, jaké možnosti nehtové umění skýtá!“ Jakmile poprvé uviděla na YouTube video s ukázkou vodního mramorování, byla ohromena. Začala se učit nové techniky, používat ke zdobení nejen lak, ale i akrylové a akvarelové barvy a nalepovat na nehty nejrůznější materiály.

Inspiraci pro své návrhy čerpá prakticky všude – inspiruje se historií, slavnými malíři, architekturou, filmy, písněmi, obálkami knih, přírodou i technikou. Říká, že každý dokáže malovat, chce to jen praxi. Prostě začít, nesrovnávat se s druhými a nevzdat se. Sama je toho živým důkazem. Maluje dvakrát týdně a nad složitějším návrhem někdy stráví šest i více hodin. Radí lámat konvence a pravidla, nikoli nehty. Monu Lisu proto namalovala v gotické verzi, k čemuž ji mimochodem inspirovala česká výtvarnice Kateřina Stříbrná. Co je ovšem zajímavé, že s namalovanými nehty Michelle nemůže chodit do práce, a tak po dokončení malby si nazdobené nehty musí pokaždé odlepit. Své výtvory však prezentuje na sociálních sítích a na svém blogu.

Další články

Zavří­t reklamu