válkaČeskoslovenskoobjevy

Láhev vína s digitální online vinětou: Ptákovina roku, nebo geniální produkt?

Představte si, že máte láhev vína a na ní je digitální viněta. Prstem si můžete otevřít informace o stáří vína, jeho složení, množství alkoholu nebo třeba jídlech, která se k němu hodí. Tak přesně tohle existuje a říká se tomu Kuvée Bottle. Problém je, že o tuhle věcičku nejspíš vůbec není zájem.

Tomáš Chalupa 2. dubna 2016

Bizarní láhev vytvořila nejmenovaná americká společnost z peněz, které vybrala od veřejnosti na serveru IndieGoGo. Stojí 179 dolarů a umí přesně to, co jsme popsali výše. Má to však jistá omezení. Láhev, respektive její viněta, samozřejmě funguje jen v místě, kde je wi-fi. Druhý problém tkví v tom, že je potřeba každých několik hodin dobíjet baterii. Láhev je vyrobena z neprůhledného hliníku, ale viněta vám řekne, kolik vína ještě v lahvi máte. Sami to neuvidíte. A to se ani nezmiňujeme o tom, že místo digitální viněty by stačilo vyvinout apku pro mobilní telefon, kam by se třeba zadal čárový kód a člověk by dostal všechny informace, co jsou na vinětě.

Kvůli všem těmto problematickým vlastnostem je tak láhev zřejmě adeptkou na nejnesmyslnější produkt na internetu. Zatím to na nějaký velký „sukces“ opravdu nevypadá. Sice se Kuvée začne prodávat oficiálně až v říjnu, ale u podobných projektů se obvykle už dopředu hlásí mnoho zájemců. U téhle podivné technologické hračky se však zatím zástupy zájemců příliš nehrnou. Tak uvidíme, zda jde opravdu o ptákovinu roku, nebo neviditelná ruka trhu ukáže na geniální produkt.

Další články

Zavří­t reklamu