válkaČeskoslovenskoobjevy

Kvůli postižení ho šikanovali rodiče. V dospělosti napsal knihu palcem u nohy

Wesley Wee se narodil s mozkovou obrnou. I s tímto handicapem se mu ale v dospělosti podařilo napsat knihu.

Simona Knotkova 11. prosince 2017

Dnes osmatřicetiletý muž vyrůstal v katastrofálních podmínkách. Rodiče jeho postižení nikdy nepřijali a zacházeli s ním jako se zvířetem. Otec ho nutil dělat denně deset koleček kolem obývacího pokoje, a když Wesley vyčerpáním nemohl pokračovat, tahal ho po podlaze a hlavu mu strkal do kýble s vodou. Matka mu pravidelně vštěpovala, jak je k ničemu a že měl raději zemřít. Jedinou světlou stopou v jeho rodině byla babička, která se chlapce snažila dostat z rodiny a dát ho do školy pro podobně postižené děti.

Wesley ale zůstal u rodičů a jejich přičiněním později také podstoupil náročnou operaci. Ta způsobila, že ztratil kontrolu nad většinou zbylých svalů, a navždy ho připoutala k vozíčku. Psychické i fyzické násilí doma tím jenom zesílilo.

Muž se později dostal až do bodu, kdy si chtěl dobrovolně vzít život. Ani po čtvrtém pokusu ale neuspěl. Dnes tvrdí, že to byl Ježíš, který mu dal sílu žít. Wesley prý vyslyšel jeho výzvu, aby se nevzdával a byl inspirací pro další beznadějné jedince.

Když jsem to dokázal já, zvládnete to i vy, zní poselství muže.

Když jsem to dokázal já, zvládnete to i vy, zní poselství muže.

V rámci možností se Wesley začal následně prát se svým osudem. Aby si vydělal na živobytí, pustil se do pouličního prodeje papírových kapesníčků. Před sedmi lety se mu na internetu dokonce podařilo najít budoucí manželku. Hlavní výzva měla ale teprve přijít.

Aby se Wee mohl se svým příběhem podělit s ostatními, pustil se do psaní knížky. Vzhledem ke svému postižení ji byl schopný psát na tabletu pouze palcem pravé nohy. Po pěti letech byla kniha Finding Happiness Against the Odds (Nalezení štěstí navzdory osudu) hotová.

„Chtěl jsem lidem sdělit, čím jsem si prošel. Chtěl jsem je inspirovat a ukázat, jaký je život s postižením. Nikdy se nevzdávejte, protože kdybych to udělal já, už bych tu nebyl,“ říká Wesley.

Nyní by si se svou manželkou rád adoptoval dítě a do budoucna přemýšlí o otevření obchodu s obuví.

Publikaci si můžete zakoupit zde.

Další články

Zavří­t reklamu