válkaČeskoslovenskoobjevy

Kuvajtská moderátorka pochválila vzhled kolegy. Nyní jí hrozí vyhazov

Kuvajtská moderátorka pochválila vzhled kolegy. Nyní jí hrozí vyhazov
Zdroj: odditycentral.com

Pobouření politici nechali dočasně odvolat kuvajtskou moderátorku. Čím se provinila? Pochválila vzhled kolegy během přímého přenosu...

Simona Knotkova 4. června 2018

V půli května probíhaly v Kuvajtu volby do místních zastupitelstev. Ve státní televizi o jejich výsledcích běžel pořad, který v přímém přenosu uváděla Basima al-Shammar. Právě tento výstup se jí stal osudným a možná jí přinese i definitivní vyhazov z práce.

Zádrhel nastal v momentě, kdy do živého vysílání vstoupil ženin kolega. Muž nevěděl, že je už ve vysílání, a upravoval si tradiční arabskou pokrývku hlavy, známou jako kefíja.

„Nawafe, nemusíš si tu kefíju upravovat, vypadáš už dobře,“ přátelsky mu řekla al-Shammar. A tím spustila lavinu napříč sociálními sítěmi a politiky. Neškodná pochvala byla podle některých totiž nestoudným flirtováním v přímém přenosu, za které je moderátorka nyní dočasně odstavena ze své pozice.

„Neměl to být vtip ani nic jiného,“ brání se al-Shammar. „Je to běžný způsob komunikace. Když vidíte, jak se někdo upravuje, řeknete mu, že to nepotřebuje. To samé jsem řekla i já jemu. Už se dál neopravuj, vypadáš dobře a my čekáme na tvé hlášení.“

Kuvajtské ministerstvo informatiky tento názor bohužel nesdílí a její případ prošetřuje.

Další články

Zavří­t reklamu