"Bůh je gay," myslel si devatenáctiletý Kurt Cobain. | zdroj: vintag.es


Kurt Cobain nesnášel homofoby a litoval, že se nenarodil jako gay

TÉMATA: muzikanti | kurt cobain | homosexualita | rock

user-avatar

Simona Knotková

23. 05. 2018 | 14:00

Kurt Cobain se za svého života netajil náklonností k homosexuálům. Oproti tomu nenáviděl omezené homofoby.

V rozhovoru pro americký měsíčník homosexuální komunity The Advocate se Kurt Cobain nechal slyšet, že jako mladší byl zatčen za nasprejovaný nápis "God Is Gay" (Bůh je gay). Sám sebe také označil za "duchovního gaye", který by možná mohl být bisexuálem.

Ohledně prvního prohlášení šestadvacetiletý frontman nebyl tak úplně přesný. Za graffiti byl sice skutečně dopaden, ale podle policejních záznamů to bylo za popsání několika aut slovy "ain’t got no how watchamacallit", což by se dalo přeložit jako "Nemám to…, jak tomu vlastně říkáte?". V mnoha článcích bylo ale poté chybně zmiňováno, že Cobaina zatkli právě za frázi "Bůh je gay".

Muzikantovy sympatie k homosexuálům byly jinak opravdové. Na střední škole se Kurt spřátelil s gayem, čímž si proti sobě poštval několik heterosexuálních studentů. Jako teenager, který druhé neměl příliš v oblibě, si nového školního statusu užíval. Znamenalo to totiž větší klid od ostatních.

"Začal jsem být velmi pyšný na to, že jsem podle nich gay, i když jsem jím ve skutečnosti nebyl,"  řekl. Jeho kamarád ho dokonce zkusil jednou políbit, ale Cobain mu vysvětlil, že na kluky není. V jednom ze svých památných citátů této skutečnosti litoval.

"Nejsem gay, ale rád bych jím byl, jen abych nas*al všechny homofoby," prohlásil.

user-avatar

Simona Knotková

23. 05. 2018 | 14:00

Zavří­t reklamu