Mít volně v autě kočku nebo jiné zvíře je v případě nehody pravděpodobně smrtící pro něj, ale může být i pro řidiče nebo další cestující (kočka letící zezadu skrz auto vám může lehce zlomit vaz).

Mít volně v autě kočku nebo jiné zvíře je v případě nehody pravděpodobně smrtící pro něj, ale může být i pro řidiče nebo další cestující (kočka letící zezadu skrz auto vám může lehce zlomit vaz). | zdroj: Francesco Ungaro ze služby Pexels


Kuriózní dopravní nehody: Řídící batole i kapr v klíně

TÉMATA: nehody | auta

user-avatar

Komerční sdělení

21. 07. 2020 | 08:00

Řidičák má dnes skoro každý, a tak se není čemu divit, když se na silnici setkáte s neobvyklou nehodou. Stačí chvíli nedávat pozor nebo si nepohlídat ostatní řidiče a neštěstí může být na světě. Tihle (ne)řidiči měli pověstnou dávku štěstí, proto se nikomu z nich nic vážného nestalo.

Následky nehody nemusí být jen k smíchu

Kousnutí do jablka, kapr v igelitce nebo nehlídané klíčky od auta – všechny tyto banální situace mohou, věřte nevěřte, skončit dopravními nehodami. Ty však nemusí být jen legrační a bez následků – při závažné autonehodě by vám měla jistit záda kvalitní pojišťovna. Najděte to nejlepší povinné ručení na Epojisteni.cz a nic vás nepřekvapí.

Trocha štěstí při vší smůle: 5 šťastlivců, kteří přečkali kuriózní dopravní nehody

  • V americké Georgii ve městě Grayson se o rozruch postaralo teprve 2leté batole. V roce 2013 se rozhodlo pobavit se řízením náklaďáku, který patřil jeho otci. Auto se mu povedlo rozjet, avšak zakrátko narazilo do domu. Malému řidičovi se naštěstí nic nestalo, tatínek však měl co vysvětlovat (a spravovat).

  • V roce 2011 se v kalifornském městě Roseville udála zvláštní dopravní situace. 24letý muž se po zjištění, že brzdy jeho auta nefungují, rozhodl použít „kreslenou“ taktiku. Vzpomněl si na Flinstoneovi a auto se snažil zabrzdit vlastními chodidly. Jeho snažení skončilo pomačkanými plechy u 4 aut. Přivolaní policisté se nestačili divit, když zjistili, že muž živící se jako pokrývač je naprosto střízlivý. Podle svých slov byl prostě jen „příliš unavený“.

  • Havárie kamionu dokázala zachránit život – neuvěřitelná historka se stala řidiči 18kolového trucku, Richardovi M. Paylorovi. Při jízdě jedl jablko a jeden kousek mu zaskočil. Začal se dusit a následně upadl do bezvědomí. Neovládaný náklaďák brzy havaroval, nárazem se řidič uhodil hrudníkem o volant… a neobvyklý Heimlichův chvat v podobě volantu zaraženého do břicha mu zachránil život. Jablko mu vylétlo z krku, přesto byl však následně hospitalizován kvůli lehčím zraněním.

  • V Rusku vás možná nic nepřekvapí, říkáte si. Jednoho řidiče však velmi zaskočil bokem stojící autobus, který jeho otevřené dveře vozidla zavřel do svých hydraulických. Nerovný souboj dopadl jasně ve prospěch autobusu, který dveře osobního automobilu doslova roztrhal. A poučený řidič si určitě příště dá větší pozor na dopravní situaci kolem svého vozu.

  • Abychom nezůstávali jen v zahraničí – na Štědrý den 2019 vyděsil postarší řidičku na Českolipsku kapr, který jí za jízdy vyskočil z igelitky přímo do klína. Rybí vůle žít způsobila ženě šok, kvůli kterému strhla řízení do protisměru a následně havarovala o betonový sloupek. Žena musela být následně se zraněním hrudníku a kotníku transportována do nemocnice.

Abyste se nestali kuriózní historkou…

Pokud se nechcete stát součástí podobné statistiky, doporučujeme vám řídit ohleduplně, předem si ověřit technický stav vozu a sjednat si kvalitní povinné ručení. Hlídejte si ostražitě nejen své klíčky od auta, ale případně také budoucí štědrovečerní večeři.

 

témata

user-avatar

Komerční sdělení

21. 07. 2020 | 08:00

Zavří­t reklamu