Potřebuješ se.....dostat ven: bez satelitní navigace, gps, vrozené orientace těžko najdete východ z gigantického bludiště, které má připomínat sto let od první světové války | zdroj: i-Images


Kukuřičné bludiště tě potřebuje!

TÉMATA: první světová válka | anglie

Kultovní leták z První světové názvy se sloganem „Your Country Needs You“ (česky: Tvá zem tě potřebuje) posloužil jako předloha k obrovskému labyrintu v kukuřičném poli v britském Cambridgeshire. Je připomínkou 100. výročí zahájení První světová války a už nyní patří mezi nejvyhledávanější atrakce na britských ostrovech.

user-avatar

Isaak Novak

28. 07. 2014 | 15:01

Obří bludiště se rozkládá na ploše 12 akrů (4,8 hektarů) v Zahradním centru Skylark ve Wimblingtonu. V dubnu zde zasadili milion sazenic kukuřice a v květnu za pomoci satelitní navigace tu vysekali tři kilometry dlouhé cestičky, vytvářející obraz plakátu. Veřejnosti bylo bludiště otevřeno v těchto dnech a navštívit jej bude možné až do října, než se sklidí úroda. Návštěvníci při vstupu do labyrintu mají za úkol najít správný směr a po cestě sbírat do ešusu lístky na příděl potravin. 

Kukuřičné pole tě potřebuje

 

Kultovní plakát z roku 1914 s portrétem maršála H. Kitchnera verboval mladé Brity, aby narukovali do války

Atrakci ke 100. výročí První světové války oficiálně otevřela Ema Kitchener, pra-pravnučka muže z plakátu – britského polního maršála Horatia Herberta Kitchenera, který byl od roku 1914 státním tajemníkem pro válku. Umělecké dílo v obilí si však lady Kitchener nejprve prohlédla z vrtulníku."Můj pra-prastrýc byl mnohokrát připomínám v souvislosti s První světovou válkou, ale nikdy ne takovým nápaditým způsobem. Jsem více než spokojena," uvedla s nadšením.

Kukuřičné pole tě potřebuje

Žena, která stojí atrakcí bludiště: lady Emma Kitchener ,pra pra neteř lorda Kitchener

 

Na válečném plakátě, navrženém v roce 1914  Alfredem Lettem, vyzývá polní maršál mladé Brity ke vstupu do armády. Lord Kitchener, jehož hlava v polním labyrintu je až 100 metrů veliká, zahynul v roce 1916, když loď, po níž se plavil, narazila na minu a potopila se.

 

témata

Komentáře ( )

user-avatar

Isaak Novak

28. 07. 2014 | 15:01

Zavří­t reklamu