válkaČeskoslovenskoobjevy

Kuchyň jako oceán: Holanďan staví kuchyňské linky z akvárií

Kuchyň jako oceán: Holanďan staví kuchyňské linky z akvárií
Zdroj: www.kolenik.com
+ 1 fotka+ 2 fotky

Umíte si představit, že byste vařili nebo umývali nádobí na velikém akváriu? Možná se vám zdá tato představa šílená, ale vězte, že není neskutečná. Holandský designér Robert Kolenik navrhuje kuchyně jako ostrovy v oceánu, kde se přímo pod kuchyňskou linkou s hořáky prohánějí ve vodě akvarijní ryby.

Ivanhoe 18. května 2015

První, co vás zřejmě napadne, je, že akvárium není praktické, neboť kuchyni ubírá skladovací prostory. Vtip je v tom, že akvárium není tak velké, jak se zdá. Kuchyňský pult ve tvaru L má totiž stěny pokryté zrcadly, které vytvářejí dojem, že akvárium zabírá celou plochu pultu. Ve skutečnosti se za jeho dvířkami vepředu skrývá poměrně velkorysý úložný prostor.

Důmyslně je řešena i údržba akvária. Pokud chcete ryby nakrmit, stačí jen zmáčknout příslušné tlačítko a deska akvária se sama odklopí.

Robert Kolenik staví kuchyňské linky zákazníkům na míru a na objednávku. Jsou sice drahé, ale na druhou stranu vnášejí do kuchyně kus přírody a svěží atmosféry. Krom toho, jak Kolenik zdůrazňuje, své kuchyně navrhuje tak, aby jejich produkce v přírodě zanechávala co nejnižší uhlíkovou stopu.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu