Na Kubě se k rybolovu používají kondomy, je to překvapivě efektivní a levné. | zdroj: youtube.com/AP


Kubánci loví ryby na kondomy, je to efektivní a levné

TÉMATA: kuba | rybolov | kondomy

user-avatar

Tomáš Chalupa

1. 02. 2020 | 08:30

Kubánští rybáři už léta využívají inovativní způsob, jak lovit ryby. Používají k tomu kondomy, které nafukují a vytvářejí z nich tak plovoucí splávky. Ty potom proudy unáší stovky metrů od břehu.

Kubánští rybáři dříve používali ke stejnému účelu korkové zátky. Přišli však na to, že mnohem účinnější a levnější jsou kondomy, které jsou na "Ostrově svobody" dostání kdekoliv. Díky této metodě mohou chytat i ryby jako barakudy či tarpony, které se vyskytují dále od břehu. 

Celý sytém se zdá být poněkud bizarní, ovšem ne v podmínkách Kuby. Za normálních okolností by rybář sedl do člunu a odplul na moře, kde by nachytal ryb, co hrdlo ráčí. Ovšem kubánská vláda je poněkud paranoidní, chce zamezit útěkům z ostrova, takže zdaleka ne každý může mít loď či člun. Mnoho rybářů může lovit pouze ze břehu a právě z toho důvodu hledali způsoby, jak dostat návnadu daleko na moře. 

Nafouklé kondomy i s návnadou proudy odnesou až 200 metrů daleko od břehu. Pokud se ryba zakousne do návnady, kondom ji stále táhne k hladině. Díky tomuto způsobu rybolovu jsou kondomy v rybářské sezóně vyprodané. Kubánci nejsou jediní, kdo vymýšlí podobné metody. V Jihoafrické republice zase unáší návnady nad moře papíroví draci. 

user-avatar

Tomáš Chalupa

1. 02. 2020 | 08:30

Zavří­t reklamu