válkaČeskoslovenskoobjevy

Kubánci loví ryby na kondomy, je to efektivní a levné

+ 1 fotka+ 2 fotky

Kubánští rybáři už léta využívají inovativní způsob, jak lovit ryby. Používají k tomu kondomy, které nafukují a vytvářejí z nich tak plovoucí splávky. Ty potom proudy unáší stovky metrů od břehu.

Tomáš Chalupa 1. února 2020

Kubánští rybáři dříve používali ke stejnému účelu korkové zátky. Přišli však na to, že mnohem účinnější a levnější jsou kondomy, které jsou na „Ostrově svobody“ dostání kdekoliv. Díky této metodě mohou chytat i ryby jako barakudy či tarpony, které se vyskytují dále od břehu.

Celý sytém se zdá být poněkud bizarní, ovšem ne v podmínkách Kuby. Za normálních okolností by rybář sedl do člunu a odplul na moře, kde by nachytal ryb, co hrdlo ráčí. Ovšem kubánská vláda je poněkud paranoidní, chce zamezit útěkům z ostrova, takže zdaleka ne každý může mít loď či člun. Mnoho rybářů může lovit pouze ze břehu a právě z toho důvodu hledali způsoby, jak dostat návnadu daleko na moře.

Nafouklé kondomy i s návnadou proudy odnesou až 200 metrů daleko od břehu. Pokud se ryba zakousne do návnady, kondom ji stále táhne k hladině. Díky tomuto způsobu rybolovu jsou kondomy v rybářské sezóně vyprodané. Kubánci nejsou jediní, kdo vymýšlí podobné metody. V Jihoafrické republice zase unáší návnady nad moře papíroví draci.

Další články

Zavří­t reklamu