válkaČeskoslovenskoobjevy

Který je nejlepší? Včelař si udělal vrchní testery z medvědů, kteří mu kradli med

Který je nejlepší? Včelař si udělal vrchní testery z medvědů, kteří mu kradli med
Zdroj: odditycentral.com

Včelař z tureckého města Trabzon si nevěděl rady s medvědy, kteří kradli jeho med. Rozhodl se, že situace využije ve svůj prospěch.

Simona Knotkova 11. září 2019

İbrahim Sedef z tureckého Černomořského regionu měl už delší dobu problém s mlsnými a neomalenými medvědy. Za poslední roky mu způsobili škodu pohybující se okolo 230 tisíc korun. Včelař a zemědělský inženýr se proti nimi zkoušel bránit různými prostředky, ale vše se minulo účinkem.

Když jim jako alternativu nabídl jablka a chleba, medvědi se jich ani nedotkli. Když úly opatřil železnými klecemi, šelmy je hravě svalily na zem a k medu se dostaly. Nepomohlo ani uložení úlů na vyšší místo, kam medvědi bez problémů vylezli.

Sedef měl už boje s medvědy plné zuby, a proto vymyslel, že když nad nimi nemůže vyhrát, alespoň je využije ve svůj prospěch a udělá si z nich vrchní testery produktů.

Připravil stůl, na který nachystal misky s odlišnými medy. Poté už jen nastavil kamery s nočním viděním a na pořízených záběrech sledoval, který druh medvědům šmakuje nejvíc. Netradiční metodu testování si nemůže vynachválit. „Jedná se o nejlepší způsob testování, protože medvědi k medu přistupují bez zaujatosti a s maximální pozorností,“ nechal se slyšet muž.

Dosavadní výsledky ukazují jasného vítěze – chlupáčům nejvíce chutná Anzer, druh vyráběný z nektaru devadesáti horských květin, které rostou pouze na stejnojmenné náhorní plošině v Turecku. Jeden jeho kilogram může zákazníka přijít až na sedm tisíc korun. Medvědi ho upřednostňovali i nad višňovým džemem, který byl pro ně připravený v jedné z misek.

„I když jsme misky pomíchal, pokaždé se jako první pustili do Anzeru. Jde vidět, že tihle velcí chlapíci se opravdu vyznají a preferují drahý a kvalitní med. Mají dobrý vkus,“ sdělil muž tureckým médiím.

Přiznává, že i přes značnou finanční škodu medvědům nakonec odpustil. „Navzdory všemu, co se stalo, když jsem zhlédl nahrané záznamy, zapomněl jsem na veškerou újmu, kterou mi způsobili, a miluji je.“

Další články

Zavří­t reklamu