válkaČeskoslovenskoobjevy

Krysy a myši klidně jedí nejpálivější chilli na světě, přišel na to youtuber

Carolina Reaper je nejpálivější druh chilli papriček na světě. Když jen malý kousek pozře člověk, který na ně není zvyklý, může mít velké problémy, a pokud by to přehnal, klidně může zemřít. Mladý youtuber a pěstitel těchto papriček ale zjistili, že krysy a myši jedí chilli, jako by se nechumelilo.

Tomáš Chalupa 22. listopadu 2018

Byl to youtuber Shawn Woods, který se pomocí chilli snažil původně vyhubit hlodavce, kteří rejdili po jeho domě a pozemku. Rozestavěl proto na zahradě několik návnad na krysy a do nich umístil chilli papričky odrůdy Carolina Reaper. Jaké ale bylo jeho překvapení, když zjistil, že krysy chilli doslova milují.

„Jeden kousek stačí, aby se dospělý člověk rozplakal jako dítě. Na myši a krysy to ale nemá vůbec žádný efekt,“ konstatoval Woods poté, co zhlédl videozáznam z toho, co se u pastí dělo.

Pro srovnání – odrůda Carolina Reaper má pálivost 2,2 milionů Scovilleho jednotek, zatímco taková paprička Jalapeňo má „jen“ 2500 Scovilleho jednotek. V roce 2013 byla Carolina Reaper zapsána do Guinnessovy knihy rekordů jako nejpálivější paprička na světě. Podle testů, které provedli studenti jihokarolínské Winthropovy univerzity, může na Scovilleově stupnici dosáhnout až 2 200 000 stupňů pálivosti! Odsunula tak původní rekordmanku v pálivosti – papričku Trinidad Moruga Scorpion – na druhé místo.

Je otázkou, proč tahle šílená věc vůbec nepálí ani myši, ani krysy, a dokonce jim zcela zjevně chutná. „Myslel jsem, že je tím odeženu pryč, ale stal se přesný opak,“ stěžuje si Woods.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu