válkaČeskoslovenskoobjevy

Krypta civilizace – největší časová kapsle pro budoucí generace smí být otevřena až po roce 8113

Krypta civilizace – největší časová kapsle pro budoucí generace smí být otevřena až po roce 8113
Zdroj: messagetoeagle.com

Jednoho dne v daleké budoucnosti možná někdo bude část vzkazy zanechané v této neobyčejné časové kapsli. Pochopí z nich budoucí generace, jaký byl náš nynější svět? A co si budou myslet o lidech dnešní doby? Budou nás považovat za primitivní, destruktivní a obtížné tvory? Těžko říci, ale v každém případě je Krypta civilizace největší časovou kapslí na světě a byla záměrně vytvořena, aby předala poselství budoucím generacím.

Yvonne Pokorná 21. července 2017

V roce 1936 přišel Thornwell Jacobs z Oglethorpeovy univerzity ve státě Georgia s nápadem vytvořit neobyčejnou časovou kapsli. Další měsíce sesbíral obrovské množství předmětů. Byly mezi nimi filmy, zvukové nahrávky, fotografie, kresby, noviny, vybrané knihy a tisíce předmětů denního života. Ty nejcitlivější artefakty byly umístěny do kontejnerů ze skla a nerezu. Aby se předešlo případnému vandalismu, nebylo do kapsle uloženo žádné zlato, stříbro či vzácné šperky.

Thornwell Jacobs - otec moderní časové kapsle

Thornwell Jacobs – otec moderní časové kapsle

Časová kapsle zvaná Krypta civilizace byla navržena za účelem uchovat záznamy po dalších 6000 let. Thornwell Jacobs byl přesvědčen, že poskytnout budoucím historikům a dalším lidem informace o naší civilizace je vědeckou povinností. Půjde tak o nejdéle uchovávanou časovou kapsli a také největší svého druhu na světě.

Artefakty z Krypty civilizace

Artefakty z Krypty civilizace

Kapsle je umístěna pod pamětní síni Phoebe Hearst na Oglethorpeově univerzitě a zaujímá místnost o velikosti plaveckého bazénu. Zapečetěna byla 28. května roku 1940 a až do roku 8113 ji nebude možné otevřít. Přístup dovnitř krypty je zakázán, ale je možné si alespoň prohlédnout zvenčí její zapečetěné nerezové dveře.

Další články

Zavří­t reklamu