válkaČeskoslovenskoobjevy

Krvavá pomsta šerifa Buforda Pussera za smrt jeho ženy

Krvavá pomsta šerifa Buforda Pussera za smrt jeho ženy
Zdroj: allthatsinteresting.com
+ 3 fotky+ 4 fotky

Je to jako ze známého seriálu Odpadlík. Zabili mu ženu, kterou miloval, a tak se vydal pomstít. Přesně to se stalo šerifu Bufordu Pusserovi, který rozjel proti pachatelům vraždy své ženy nemilosrdnou a krvavou odvetu.

Tomáš Chalupa 11. října 2018

Byl 12. srpen roku 1967, když dostal šerif z McNairy County Buford Pusser hlášení o výtržnostech na vedlejší cestě za městem. Jeho žena Pauline se rozhodla, že mu bude dělat společnost. Vyrazili společně na místo v policejním voze. Jenže sotva dojeli na místo, skupina lidí vytáhla zbraně a zahájila na vozidlo palbu. Zabili Pauline a těžce zranili Pussera. Ten musel projít několika operacemi a trvalo 18 dní, než byl z nejhoršího venku. V nemocnici navíc zjistil, že jeho žena zemřela na místě činu.

Když se vrátil do bytu, který byl prázdný, měl v hlavě jen jedinou věc – pomstu. Přísahal, že svůj život zasvětí tomu, aby našel všechny vrahy z onoho dne a zjednal pro ně spravedlnost. Pusser byl velmi vysoký a urostlý, hrával na výšce basketbal, byl také u mariňáků, živil se krátce i jako wrestler. S takovým chlapem si to nechcete rozházet. Navíc to byl šéf místní policie.

Bufor Pusser byl postrachem mafiánů.

Bufor Pusser byl postrachem mafiánů.

Pusser se nebál. Už dřív vyhlásil válku gangům operujícím na hranicích mezi Tennessee a Mississipi. Několikrát se ho pokusili zabít, třikrát byl postřelen, ale také sám zabil několik nájemných vrahů, které na něj poslala místní mafie. Byl neustále ve válce s mocnými nepřáteli. Tentokrát ale zašli příliš daleko.

Pusser si byl jist, že muži chtěli zabít jeho, Pauline nebyla cílem, ale náhodnou obětí. Vyčítal si její smrt. A vřel v něm hněv. Veřejně pojmenoval čtyři muže, kteří podle něj zabili jeho ženu a také Kirkseye McCorda Nixe, šéfa mafie, který přepad zorganizoval.

O několik let později kdosi zabil jednoho z nich, nájemného vraha mafie jménem Carl “Towhead” White. Byla to práce jiného nájemného vraha, kterého nikdy nechytili. Říkalo se, že ho najal Pusser. Později našli zastřelené další dva muže, které Pusser označil za vrahy své ženy. Veřejně se mluvilo o tom, že to byl Pusser, ale nebyl nikdy obviněn.

Buford Pusser se ve svých 25 letech stal nejmladším šerifem v státě Tennessee v historii.

Buford Pusser se ve svých 25 letech stal nejmladším šerifem v státě Tennessee v historii.

Nixe zavřeli na doživotí na samotku za několik dalších vražd, které mu přišili. To už ale Pusser nevěděl, protože zahynul při autonehodě. Jeho vůz narazil do náspu a zemřel, když byl vymrštěn z vozidla. Jeho dcera i matka byly přesvědčeny, že šlo o atentát zorganizovaný právě Nixem. Jako vražda se ale tato nehoda nikdy nevyšetřovala.

V McNairy County má dnes Pusser pomník, který poukazuje na výjimečného muže, jenž zasvětil svůj život boji s nejhoršími zločinci a vrahy.

Další články

Zavří­t reklamu