Podobné útvary jsou známé spíše z lánů s obilím | zdroj: twistedsifter.com


Kdo vyrobil tyto fascinující kruhy ve sněhu? Obyčejný lyžař, který se tak trochu nudil

Připomíná to silně známé kruhy v obilí. Jen s tím rozdílem, že jsou to kruhy ve sněhu. Vlastně jsou to geometrické obrazce a především umělecká díla. Má je na svědomí „sněhový umělec“ Simon Beck.

user-avatar

Tomáš Chalupa

6. 12. 2014 | 21:58

Výtvor Simona Becka

Beck byl jednoho dne lyžovat a napadlo ho, že by bylo pěkné udělat na zamrzlém a zasněženém jezeře hvězdu. Nakonec z toho bylo jeho první umělecké dílo. Když ho spatřil druhý den z lanovky, byl uchvácen.  Pustil se do dalších projektů a stal se sněhovým umělcem.

Vše začalo hvězdou, mnohem menší, než je tato

Napsal dokonce knihu Snow Art (Sněžné umění), kde je kromě nepřeberného množství fotografií uveden také postup, jak se takové obrazce tvoří. Stačí k tomu jen kompas, struna, metr a pár sněžnic. Postupuje se od středu směrem ven. Přímé čáry se dělají za pomocí struny, oblouky odhadem. Proto je potřeba hodně zkušeností, než to člověk začne dělat správně. Projít jednotlivé linky se musí nejméně třikrát, než je výsledné dílo hotové.

Další hvězda

Vytvořit jeden obrazec trvá zhruba den, pokud se začne hned ráno a je možné pracovat až do večera. Hodně času ale také zaberou nákresy a studium postupu, jak obraz v dané lokalitě vytvořit.

Geometrické obrazce jsou fascinující

Vytvořit obraz se dá nejlépe za dobrého počasí. Pokud je špatná viditelnost, velmi to komplikuje měření a určování vzdáleností. Největší problémy přichází, pokud se člověk při tvorbě linek omylem zaměří na jiný bod. Pak samozřejmě není dílo přesné a musí se to opravit.

Sněžná nádhera

Při tvorbě sněhových obrazů musí mít člověk na paměti jednu důležitou věc. Obrazy vydrží pouze do nejbližšího sněžení, což může přijít klidně hodinu po tom, co je obraz hotov. „19. prosince 2011 jsem až do půlnoci tvořil jeden opravdu velký obraz. Když jsem se pak ráno vzbudil, byl pryč. Jediné, co mi po celodenní dřině zbylo, bylo pár nočních fotek. I s tím se musí počítat,“ dodává Beck.

Vydrží někdy opravdu krátce

Je to celodenní dřina

Která vyžaduje přesné měření

 

témata

Komentáře ( )

user-avatar

Tomáš Chalupa

6. 12. 2014 | 21:58

Zavří­t reklamu