válkaČeskoslovenskoobjevy

Křesťanská rodina odmítá platit daně, prý je to proti Bohu

Křesťanská rodina odmítá platit daně, prý je to proti Bohu
Zdroj: allthatisinteresting.com

Beerepootovi jsou australští křesťanští misionáři, kteří tvrdí, že boží zákon je nadřazen zákonům, a to se týká i předpisů, podle kterých jsou vybírány daně. Beerepootovi tak dlouhodobě daně neplatí, což je ale ve výsledku vychází velmi draho.

Tomáš Chalupa 20. července 2019

Fanny Alida Beerepootová a Rembertus Cornelis Beerepoot dluží na daních skoro milion australských dolarů. Oba křesťané ale opakovaně odmítají zaplatit nebo vůbec jednat s úřady o zaplacení s odkazem na to, že placení daní je proti boží vůli.

„Náš pán má moc nad našimi životy a řídí všechny naše kroky, a to včetně daní,“ nechal se u soudu slyšet Beerpoot. Dodal také, že nemá žádný majetek, protože vše co má, patří Bohu.

U soudu ale Beerepootovi přiznali, že až do roku 2011 platili daně normálně jako každý jiný člověk. Pak se ale podle jejich vlastních slov začalo prohlubovat jejich spojení s Bohem, a tím začaly i problémy s placením daní. Začali zastávat názor, že australské zákony jsou podřízeny božím zákonům. Ale jelikož to vláda a úřady nerespektují, celá Austrálie se vzdálila Bohu. Kvůli tomu dokonce napsali dopis královně Alžbětě, kde jí vysvětlovali, že Austrálie se odvrací od božích zákonů a nahrazuje je vlastními. Samozřejmě to nikam nevedlo a odpověď nepřišla.

Soudce Stephan Holt, který dostal případ Beerepootových na stůl, ale poukázal na zásadní problém. „Nejsou schopni mi ukázat v bibli větu: neměli byste platit daně. Nic takového tam nikde není, takže je těžké se vůbec od něčeho odrazit.“

Z toho důvodu odsoudil pár k zaplacení úhrnem 2 milionů australských dolarů. Ty ale Beerpootovi odmítají zaplatit. „Chtějí po nás, abychom poklekli před falešným Bohem, ale to nikdy neuděláme,“ nechal se slyšet Beerepoot. Nezviklává ho ani to, že jim momentálně hrozí prodej rodinné farmy a všeho dalšího majetku, který rodina má. „Vládne jen Bůh a my jej oslavujeme a následujeme,“ dodává Beerepoot. Zdá se, že ho následování boží vůle v oblasti daní přivede do pořádného maléru.

Další články

Zavří­t reklamu