válkaČeskoslovenskoobjevy

Krátce před svou smrtí Matka Tereza podstoupila exorcismus

Krátce před svou smrtí Matka Tereza podstoupila exorcismus
Zdroj: allthatsinteresting.com

Byla symbolem prostoty, chudoby a křesťanské lásky. Přesto je v jejím životopise moment, který působí opravdu nezvykle. Matka Tereza prošla krátce před svou smrtí exorcismem, tedy vymítáním ďábla z těla.

Tomáš Chalupa 17. března 2019

Svatá Matka Tereza se narodila jako Agnes Bojaxhiuová 26. srpna 1910 v nynějším hlavním městě Makedonie Skopje. Své narozeniny ale slavila až následující den, kdy byla pokřtěna. Už ve svých 12 letech byla pevně rozhodnuta, že svůj život zasvětí náboženské dráze. V osmnácti vstoupila do řádu Loretánských sester v Irsku, kde se naučila anglicky a stala se misionářkou. Od vstupu do kláštera už nikdy neviděla svou matku nebo sestru. V roce 1929 přijela do Indie, stala se novickou v klášteře v Darjeelingu a přijala jméno Tereza. Od té doby zůstala v Indii po dalších 25 let a svůj život zasvětila službě chudým, nemocným a trpícím.

Ke stáří ji začaly sužovat problémy se srdcem. První infarkt ji postihl při návštěvě papeže Jana Pavla II. v roce 1983, druhý o šest let později. V roce 1991 při návštěvě Mexika dostala zápal plic, který zhoršil její srdeční potíže. Chtěla se stáhnout do ústraní a rezignovat na své církevní funkce, ale ostatní ji přesvědčili, ať to nedělá.

V roce 1996 si zlomila klíční kost a záchvat malárie zhoršil její srdeční potíže. Musela dokonce podstoupit operaci srdce. Její zdravotní potíže navíc vedly k poruše spánku. Ve dne pracovala, ale v noci nemohla spát, což její stav jen zhoršovalo. Těžce nemocná a unavená nabyla dojmu, že její tělo posedl ďábel.

Jednu noc si v nemocnici ze svého těla sundala všechny senzory, které monitorovaly její tělesné funkce. V té době byl v nemocnici shodou okolností hospitalizován také arcibiskup z Kalkaty, Henry Sebastin D’Souza. Ten se o případu Matky Terezy dozvěděl a prohlásil, že jestliže medicína neumí zbavit Matku Terezu její nespavosti a nočních potíží, pak je skutečně možné, že její tělo okupuje ďábel. Byl to on, kdo vyslovil první myšlenku, že by měl být k „Andělu z Kalkaty“ povolán exorcista.

D´Souza přivolal místního kněze jménem Rosario Stroscio, aby provedl vymítání ďábla. Devětasedmdesátiletý kněz se skutečně pustil do díla a nad tělem zesláblé ženy zaříkával zlé duchy a démony. Informace o této události se dostaly na veřejnost až po smrti Matky Terezy. Podle Stroscia Matka Tereza na začátku vymýtání reagovala nezvykle silně, ale na konci modliteb už byla prý zcela klidná.

Média se D´Souzy ptala, jak je možné, že ďábel posedl tak svatou osobu, jakou byla Matka Tereza. „Je to právě proto, že byla tak svatá. Právě proto se ji ďábel pokusil přemoci,“ vysvětloval arcibiskup.

Další články

Zavří­t reklamu