Od Bhútáňanů se jedná také o ušlechtilé gesto vůči přírodě. Palec nahoru!

Od Bhútáňanů se jedná také o ušlechtilé gesto vůči přírodě. Palec nahoru! | zdroj: mashable.com


Královskému páru v Bhútánu se narodil syn. Lidé ho přivítali vysazením 108 tisíc stromů

TÉMATA: bhútán | monarchie | buddhismus

user-avatar

Simona Knotková

16. 03. 2016 | 09:30

Bhútánský král Džigme Khesar Namgjal Wangčhug a jeho choť Džetsun Pema přivítali 5. února do své rodiny první přírůstek. O měsíc později jednotlivé domácnosti a tisícovky dobrovolníků na počest malého prince zasadily 108 tisíc stromků napříč celou zemí.

Stromy jsou v buddhismu chápány jako poskytovatelé života a chlapečkovi mají přinést dobré zdraví, sílu a moudrost. Každý vysazený stromek reprezentuje jednu modlitbu a celkem jich je 108 tisíc, protože 108 je pro buddhisty posvátným číslem. A to není všechno.

Královský pár se oddal v roce 2011. Lidé ho milují, což dokázali i vysázením stromků po celé zemi na počest narození královského syna.

V hlavním městě Bhútánu Thimpu také vyroste Zahrada štěstí, v níž si každý z návštěvníků země bude moci vysázet strom. Cílem tvůrců je získat strom od každého státu na světě.

Každá z 82 tisíc domácností zasadila jeden strom. O zbytek se postarali dobrovolníci.

"Bhútán je známý jako země štěstí. Zahrada štěstí je z toho důvodu logickým krokem. Doufáme, že díky zahradě budeme blíže k lidem z celého světa," říká mluvčí turistické rady v Bhútánu Damchoe Rinzin.

Za vysazování se Bhútáňané loni dostali i do Guinnesovy knihy rekordů. Za hodinu se jim podařilo nasadit 49 672 stromů.

Monarchie v himalájských horách je považována za jednu z nejšťastnějších zemí. Možná na tom sázení stromků něco opravdu bude.

 

user-avatar

Simona Knotková

16. 03. 2016 | 09:30

Zavří­t reklamu