Princ Philip je podle ruské komentátorky fanda nacistů, moc na to tedy ovšem nevypadá | zdroj: internet


Královská rodina se hemžila přáteli nacistů, tvrdí ruská novinářka

TÉMATA: druhá světová válka | anglie | nacisté | královské rodiny

Anissa Naouai pochází z New Yorku, ale žije trvale v Moskvě. V jednom svém článku tvrdí, že vztahy britské královské rodiny s nacisty byly mnohem těsnější, než se dodnes tvrdí. Navíc se královská rodina snaží vše ututlat.

user-avatar

Tomáš Chalupa

11. 12. 2014 | 23:29

Největší problém je hlavně s kontroverzní postavou prince Philipa, vévody z Edinburghu. Ten se narodil na Korfu v roce 1921 jako princ řecký a dánský. Patří do rodu šlesvicko-holštýnsko-sonderbursko-glücksburské dynastie. Sloužil v britském královském námořnictvu a požíval civilní jméno Mountbatten. Pro Brity byl hrdinou.

Tahle fotka je hlavní problém, Philip v obležení nacistů ve smutečním průvodu

Podle Naouai ale i dalších zdrojů byl Philip, což byl mimochodem manžel královny Alžběty II., především velkým příznivcem nacistů. Jako šestnáctiletý se zúčastnil přímo v hitlerovském Německu roku 1937 pohřbu své starší sestry Cecilie. Fotografie, jak kráčí ve smutečním průvodu obklopen nacistickými pohlaváry, dlouho iritovala královskou rodinu.

Ruská novinářka Anissa Naouai

Došlo to podle Naouai tak daleko, že otec tehdejší princezny Alžběty a vládce Británie Jiří VI. rozjel tajnou operaci na získání a zničení všech dokumentů, které by Philipa spojovali s nacisty v tehdy už nepřátelské Třetí říši. Tento úkol dostal tajný agent Anthony Blunt. Jak moc byla jeho mise úspěšná a co se mu podařilo utajit, se neví, každopádně moderní historie o pletkách s nacisty v případě Philipa příliš otevřeně nemluví.

Edward VIII se sympatiemi k Hitlerovi údajně ani příliš netajil

Naouai se ovšem také zmiňuje o Edwardu VIII. a jeho ženě Wallis Simpsonové, kteří měli blízké vztahy s mnoha vrcholnými představiteli nacistického režimu a ani se tím nějak netajili. A proč se vlastně Naouai, která je politickou analytičkou a komentátorkou, pustila do tak rozsáhlého pátrání v rodokmenu britské královské rodiny? Protože Princ Charles údajně přirovnával Vladimíra Putina k Adolfu Hitlerovi. Dopisovatelka televizní stanice Russia Today se proto rozhodla předestřít divákům, kdo byli největší evropští obdivovatelé Hitlera. „Opravdoví nacisté? To byla britská královská rodina,“ říká na závěr Naouai.    

témata

Komentáře ( )

user-avatar

Tomáš Chalupa

11. 12. 2014 | 23:29

Zavří­t reklamu