Bruce Cambell žije sám v letadle a nic mu tam nechybí. | zdroj: mrgrady7787.blogspot.com


Koupil si Boeing a bydlí v něm. Podívejte se jak

64letý Bruce Cambell bydlí na neobvyklé adrese: Boeing 727 v lese, Oregon, USA. Žije zde spokojeně už skoro 15 let a cítí se tu jako doma.

user-avatar

Jan Kyzlink

11. 10. 2014 | 03:08

Na této adrese Bruce Cambell žije: Boeing 727, lesní mýtina v Oregonu, USA.

Bývalý elektrotechnický inženýr si vyřazený Boeing 727 pořídil v roce 1999 za 100 tisíc dolarů. Přeprava letadla z letiště na jeho pozemek v Oregonu jej stála dalších 50 tisíc dolarů. Vše ostatní už pak bylo výsledkem jeho vlastní práce a zručnosti.

Hrdý majitel Boeingu 727 – 64letý bývalý elektrotechnický inženýr Bruce Cambell

Mnoho z původního vybavení letounu zachoval a zrenovoval: od kokpitu po schůdky do letadla, včetně služebního záchodu, LED osvětlení a několika sedadel, na jejichž opěrkách se dosud skví logo letecké společnosti, která Boeing 727 provozovala.

Račte vstoupit!

Nejnápadnější prvkem interiéru letadla je ovšem podlaha, a ta je Cambellovým vlastním dílem. Původní podlahu totiž odstranil a nahradil ji moderními průhlednými panely, které umožňují nahlédnout do útrob letadla s nataženými kabely.  

Sedadla jsou původní, ale průsvitnou podlahu Cambell sám vyrobil.

Interiér letadla o ploše 325 metrů čtverečních působí překvapivě útulně a vůbec ne stísněně. Můžete se o tom sami přesvědčit a přijít sem na návštěvu. Majitel vás přivítá s čistými ponožkami v ruce, abyste mu nenanosili špínu do letadla. 

Bruce Cambell si v letadle užívá veškeré pohody.

Na palubě Boeingu 727 vede 64letý důchodce poměrně skromný život. Spí na futonu, myje se v provizorní sprše, jí převážně jídlo z konzerv, které si ohřívá v mikrovlnce.

Sprchový kout

Z kokpitu si vytvořil pohodlnou čítárnu s obrazovkou počítače, kterou umístil přímo do středu palubní desky. K praní prádla využil původní nádrže na vodu a vodovodní rozvody. 

Skvělá čítárna s počítačem i výhledem na les

Hned za letadlem je les, ale Cambell místo na stromy leze na křídla nebo na ocasní plochu, kde má svoji vyhlídku, z níž se kochá pohledem na okolní přírodu. Co víc si může přát?

Tady Cambell relaxuje.

Světová asociace AFRA, která podporuje enviromentální postupy v leteckém průmyslu, počínání kreativního oregonského důchodce vítá. „Chceme, aby se staré letouny znovu využívaly enviromentálně udržitelnými způsoby,“ prohlásil její mluvčí Martin Todd.

Trávník kolem letadla je třeba udržovat.

Odhaduje se totiž, že v příštích třech letech budou téměř dva tisíce letounů rozmontovány a během dalších dvou dekád bude ročně odepsáno 500 až 600 letadel. Díky lidem, jako je Cambell, však neskončí zbůhdarma ve šrotu. Snad i proto nemíní oregonský důchodce na stáří v letadle jen odpočívat a naopak plánuje, že si koupí a opraví ještě další Boeing, který přestěhuje tentokrát do Japonska, kde by chtěl žít střídavě jednu polovinu roku.

Pracovna

„Myslím, že většina lidí jsou svým způsobem exoti,“ říká významně a hned dodává: „A o to vlastně jde – mít se čím bavit.“

Záchod i umyvadlo hned u vstupu

 

témata

Komentáře ( )

user-avatar

Jan Kyzlink

11. 10. 2014 | 03:08

Zavří­t reklamu