válkaČeskoslovenskoobjevy

Kosmonautova dcera poslala s pomocí 11 aut vzkaz svému otci do vesmíru

Zůstat v kontaktu s někým na dálku je složité, jenže si představte, že vás nedělí jen stovky kilometrů, ale celá stratosféra! To je případ třináctileté Stephanie, jejíž otec je kosmonaut a delší čas již pobývá na Mezinárodní vesmírné stanici. Dívka je na něj hrdá, ale zároveň jí moc chybí. Chtěla mu proto udělat radost a ukázat mu, jak moc na něj myslí, a tak ji napadlo, napsat mu vzkaz ze Země tak, aby si ho mohl z vesmíru přečíst. Jenže stála před otázkou, jak to provést.

Ivanhoe 17. dubna 2015

Nápad jí pomohla zrealizovat korejská automobilka Hyundai a po hodinách příprav vyslala svých 11 nových sedanů Genesis k solnému jezeru Delamar v Nevadě. Tady tým ostřílených řidičů pomocí pneumatik opatřených hřeby zapsal do vyprahlé krusty jezera obří vzkaz: „Steph tě miluje“. Dívčin otec si jej tak mohl ze stanice ISS přečíst a dokonce i vyfotit. „Děkuji, Stehanie, miluji tě,“ zazněla jeho odpověď z vesmíru.

Korejská automobilka touto akcí nejen potěšila oba aktéry, ale samozřejmě si udělala i velkou reklamu. Zároveň se zapsala do Guinessovy knihy rekordů, a to jako největší obraz vytvořený stopami pneumatik automobilu. Nápis totiž zabírá plochu 5,5 kilometrů čtverečných.

Další články

Zavří­t reklamu