válkaČeskoslovenskoobjevy

Kvapná evakuace kosmonatů: ke stanici ISS se blížil neznámý objekt!

Jen třikrát za celou šestnáctiletou historii existence stanice ISS se musela její posádka evakuovat do kosmické lodi Sojuz, která u stanice kotví jako záchranný člun. Počtvrté k tomu došlo před několika dny, kdy se ke stanici blížil neznámý objekt.

Tomáš Chalupa 21. července 2015

Později, až posádka bezpečně seděla v Sojuzu, objekt proletěl poměrně blízko ISS. Podle řízení letu šlo o zbytek ruského satelitu Meteor – 2 z roku 1979. V době evakuace měla posádka pouhých devadesát minut na to, aby opustila loď. To není zase tak dlouhá doba, jak by se mohlo zdát. Je potřeba zvládnout mnoho bezpečnostních procedur, takže opuštění lodi bylo skutečně velmi kvapné.

Samozřejmě se našlo několik ufologů, kteří tvrdí, že nešlo o žádné vesmírné smetí ani zbytek satelitu, ale o UFO. Na internetu koluje video pořízené v době evakuace ukazující dva svítící body letící na obloze. Podle některých je to ISS v doprovodu kosmické lodě, podle jiných dva tryskáče letící vedle sebe. Do budoucna by každopádně podobným překvapením mělo zabránit švýcarské zařízení na odklízení vesmírného odpadu. Clean Space One, jak se satelit nazývá, bude požírat kovový i jiný odpad letící na oběžné dráze Země. Místo evakuace lidí z ISS tak jednoduše nastane úklid letících trosek.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu