válkaČeskoslovenskoobjevy

Košile s krví Johna Lennona byla vydražena za více jak 976 tisíc korun

Košile s krví Johna Lennona byla vydražena za více jak 976 tisíc korun
Zdroj: dailymail.co.uk

Košile poskvrněná krví Johna Lennona v den jeho vraždy byla dražena v Dallasu. Předpokládaných dvacet dva tisíc bylo nakonec několikanásobně překonáno a kupce zaplatil v přepočtu na naši měnu 976 046 korun.

Simona Knotkova 7. července 2016

Bílou košili měl na sobě v osudný den vrátný Jay Hastings. Legendární Brouk se zrovna vracel z autogramiády do svého newyorského apartmánu, když byl postřelen šíleným fanouškem Markem Chapmanem. Hastings muzikantovi ihned přispěchal na pomoc. Záchranná akce, kterou se bohužel už nepodařilo zvrátit muzikantovo úmrtí, zanechala na jeho pracovním úboru stopy krve.

„Jay Hastings měl tu košili celé roky schovanou v šatníku a nikdy o tom nemluvil. Teď už je ale starší a měl pocit, že je na čase ji prodat. Některé lidi to možná pobouří, ale je to kus historie,“ říká Garry Shrum z Heritage Auctions.

Podepsané album "Double Fantasy" s věnováním.

Podepsané album „Double Fantasy“ s věnováním.

Přiznává, že se v aukční síni dohadovali, zda je dražba něčeho takového ještě přípustná. „Jsem názoru, že na tom není nic špatného. Hastings tím nezneužívá Lennovou smrt, jenom vypráví příběh, jak se mu snažil pomoci v posledních minutách jeho života.“

Kromě kusu oblečení se dražila také kopie alba „Double Fantasy“ s věnováním, pohled na Díkuvzdání od celé rodiny Lennonů a psaní, v němž Yoko Ono děkuje za pokus o záchranu Johna.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu