válkaČeskoslovenskoobjevy

Korejec se chtěl předvést před potomky. Při bungee skoku sletěl po hlavě přímo do řeky!

O bungee jumpingu se říká, že je to jeden z nejbezpečnějších extrémních sportů, že je daleko bezpečnější než jízda autem při přecházení silnice. To si však zřejmě už nemyslí jeden bungee skokan z Jižní Koreje, kterého při seskoku zradilo vlastní lano!

Ivanhoe 22. září 2014
Není lano jako lano.

Není lano jako lano.

Elastické lano, za které byl smělý skokan přivázán ke kotníku, totiž povolilo a nevymrštilo jej nazpátek. Korejec tak před očima svých dětí, které ho pozorovaly dole na břehu, letěl dolů volným pádem, aniž by jej lano zbrzdilo. Počáteční jásot diváků se tak záhy proměnil v panický křik. Muž totiž zmizel pod hladinou téměř 50 metrů hluboké řeky. Jeden z diváků už mu plaval naproti, aby ho zachránil. Jenže k překvapení všech se muž jako zázrakem vynořil nad hladinu a bez bez problémů sám doplaval ke břehu. Jak se ukázalo, neutrpěl žádné vážné zranění a z nemocnice, kam byl preventivně převezen, ho ještě týž den propustili.

Lano se úplně prověsilo.

Lano se úplně prověsilo.

Mluvčí firmy, která bungee lano dodala, tvrdil, že nehoda nebyla způsobena jeho protržením. Uvolnila se prý ta část, „pomocí které drží lano na místě“.

Další články

Zavří­t reklamu