Okázalé sídlo dosud nebylo dokončeno a nejspíš nikdy ani nebude.

Okázalé sídlo dosud nebylo dokončeno a nejspíš nikdy ani nebude. | zdroj: odditycentral.com


Kontroverzní Ind si na střeše mrakodrapu nechal postavit repliku Bílého domu

TÉMATA: architektury | design | indie

user-avatar

Simona Knotková

6. 04. 2020 | 11:00

Indický obchodník Vijay Mallya si na střeše mrakodrapu v Bengalúru postavil repliku Bílého domu. Pravděpodobně se do ní však nikdy nenastěhuje.

Vinný sklep, nekonečný bazén venku, vyhřívaný uvnitř, lázně, posilovna či zkrášlující salón – to všechno a ještě víc měla obsahovat replika Bílého domu, kterou si na střeše mrakodrapu Kingfisher Tower v indickém Bengalúru nechal postavit Vijay Mallya.

Předseda společnosti United Breweries Group však na její slavností otevření a možné nastěhování může zapomenout. Momentálně je stíhaný z finančních zločinů a před spravedlností se ukrývá ve Velké Británii.

Napodobenina sídla amerického prezidenta se nachází na 33. a 34. podlaží výškové budovy a zabírá okolo 40 tisíc m2. I když zdálky vypadá dokončená, po bližším ohledaní lze zjistit, že se nejedná o kompletní stavbu. Není jasné, kolik se toho stihlo vybudovat v interiéru.

Pokud bude Mallya vydán indickým soudům, které prokážou jeho vinu, majetek mu bude pravděpodobně zabaven a částka z jeho prodeje pokryje dluhy.

user-avatar

Simona Knotková

6. 04. 2020 | 11:00

Zavří­t reklamu