Tenhle mladík určitě zrovna vstal z gauče, ale už je připraven se ukázat před svým šéfem. Alespoň tedy z obrazovky počítače.

Tenhle mladík určitě zrovna vstal z gauče, ale už je připraven se ukázat před svým šéfem. Alespoň tedy z obrazovky počítače. | zdroj: boredpanda.com


Čeká vás videokonference z domova? Vzniká košile, která se v půlce mění v teplákovku

TÉMATA: pyžamo | košile | práce z domova | konference

user-avatar

M. Šindlauerová

19. 05. 2020 | 08:00

Doba koronavirová přeje různým vychytávkám, které pomáhají na nové podmínky vyzrát. Tak například: jak to provést, aby jste byli dostatečně formální pro videokonferenci, ale zároveň se nevzdali pohodlí domova? Nad něčím takovým se zamyslela jedna japonská společnost, která přišla s banálním a zároveň neotřelým nápadem.

Firma Whatever Inc. totiž začne co nevidět vyrábět oblek, který je napůl pyžamem a napůl elegantní košilí. Inspirací jí k tomu byl jeden z vlastních zaměstanců, který si během zoom mítinku odskočil na toaletu a zapomněl na to, že dolní část jeho oděvu rozhodně neodpovídá požadované formálnosti online schůze. A tak se zrodila řada výrobků jménem Work From Home Jammies.

Jedná se o oblečení, které dokonale splňuje požadavky pohodlnosti, protože jeho většinu tvoří pohodlná tepláková látka. A části, které jsou běžně vidět nelítostným okem webkamery, uvidí kolegové na konferenci jako úhlednou košili s límečkem. Jak firma uvádí, je to přece "skvělý pocit, když z postele můžete rovnou hupnout k počítači a obráceně". Zatím se počítá s tím, že se košile budou dodávat ve třech barevných kombinacích a budou je moci nosit jak muži, tak ženy.

Společnost rozjíždí svůj projekt s pomocí platformy Kickstarter, kde ke dnešnímu dni požadovaný rozpočet přesáhl už svůj sedminásobek a to znamená, že se nápad lidem opravdu zalíbil. Výrobci dokonce nabízejí, že mohou pyžamo-košili ušít i z věcí, které jim zákazníci sami pošlou.

Z naší strany snad jen dodejme malý poznatek – možná by stálo za to, aby rukávy byly celé košilové, a ne aby je v půlce "přetínala" teplákovina. Kdo to kdy viděl, aby videokonference probíhala s rukama upaženýma, bez gestikulace a v poklidu?! 

 

 

user-avatar

M. Šindlauerová

19. 05. 2020 | 08:00

Zavří­t reklamu