válkaČeskoslovenskoobjevy

Kolem Země krouží podivný objekt Black Knight, nikdo neví, co to je

Kolem Země krouží podivný objekt Black Knight, nikdo neví, co to je
Zdroj: thevintagenews.com

Od doby, kdy vzlétl do vesmíru Sputnik 1, bylo na oběžnou dráhu Země vypuštěno přes 6000 satelitů. Z toho 3600 jich je stále na oběžné dráze. Je mezi nimi i Black Knight, což je vysoce podezřelé zařízení či objekt, o kterém se toho mnoho neví.

Tomáš Chalupa 28. května 2020

Že je kolem tohoto tělesa mnoho nejasností, o tom svědčí i fakt, že se lidé neshodnou, od kdy vlastně kolem Země krouží. Většina říká, že to bude asi 50 let, ale najdou se i tací, kteří operují s cifrou 13 000 let. Je mimozemského, nebo pozemského původu? Konspirační teoretici se kloní k tomu, že jde o mimozemské zařízení.

Konspiračních teorií kolem tohoto objektu se vyrojila celá řada. Například v roce 1899 známý fyzik Nikola Tesla zachytil signály, které podle něj pocházely z Marsu. Pak ale své závěry opravil a došel k přesvědčení, že signály musí pocházet z mnohem bližšího zdroje. Podle některých teorií to mohl být právě Black Knight, který byl původcem signálů zachycených Teslou.

Další střípek do mozaiky přidal v roce 1965 bývalý mariňák a autor mnoha publikací Donald Keyhoe. Ten napsal, že v roce 1956 zaregistrovaly Spojené státy dvě orbitální družice na oběžné dráze Země. Bylo to v době před Sputnikem, žádná země tehdy ještě svůj satelit ve vesmíru neměla. Jedno ze dvou zařízení měl být právě Black Knight. Keyhoeovy závěry přetiskly mnohé noviny, a není se co divit, 50. léta byla plná nejrůznějších spekulací o mimozemšťanech a jejich technologiích. Veřejnost podobné zprávy doslova hltala a panuje přesvědčení, že Keyhoe se jen svezl na této vlně.

Jenže v roce 1998 při misi STS-88 vyfotografovali američtí astronauti působící na ISS při své „vesmírné procházce“ podivný objekt. Jde o jedinou fotografii, která má ukazovat Black Knight. Podivné těleso je ale podle odborníků ve skutečnosti jen část tepelného izolantu, který se utrhl letovému specialistovi Jerrymu L. Rossovi a ten jej následně vyfotografoval. Podobného odpadu je ve vesmíru díky činnosti člověka obrovská spousta, a proto se většina odborníků shoduje na tom, že Black Knight je jen vesmírné smetí, možná kus nějaké družice či úlomek nějakého předmětu. Přesto milovníci konspirací přinášejí stále další a další teorie o původu tohoto dnes už ikonického objektu.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu