válkaČeskoslovenskoobjevy

Kodaň má mít unikátní park s plovoucími ostrůvky

Kodaň má mít unikátní park s plovoucími ostrůvky
Zdroj: boredpanda.com
+ 2 fotky+ 3 fotky

Australský architekt Marshall Blecher dostal od města Kodaně zakázku na vytvoření kotviště pro malé lodě uvnitř kodaňského přístavu. Blecher přišel s konceptem množství malinkých umělých ostrovů, které slouží jako kotviště pro lodě.

Tomáš Chalupa 10. srpna 2020

Nápad se zdá být na první pohled jednoduchý, ale ve skutečnosti jde i na dánské poměry o velmi revoluční projekt. Ostrůvky mají vytvořit z jinak poměrně nezajímavého přístavu oázu k rekreaci a celé kotviště má být přístupné všem plavidlům zdarma. Ostrůvky budou porostlé travou, na některých budou stromy či keře, takže půjde o velmi osvěžující území, které bude lákat k návštěvě. Navíc zde najdou podle odborníků domovy i ptáci a další živočichové. Zkrátka Parkipelago, jak se celý projekt jmenuje, bude kouskem přírody uprostřed přístavu.

Vše bude ze dřeva a dalších recyklovatelných materiálů, takže žádný beton a kov. Centrem soustavy bude velký ostrov s devíti menšími po okraji. Tento systém má být jako prototyp s názvem CPH 01, později mají přibýt další tři velké ostrovy s malými okolo. Vznikne tak souostroví malých a velkých ostrůvků s plavidly ukotvenými kolem. Projekt má být dokončen letos, ovšem není to jisté kvůli koronavirové situaci.

Další články

Zavří­t reklamu