válkaČeskoslovenskoobjevy

Kočky si nesedly se psem. Rodina jim proto pořídila byt s měsíčním nájmem 33 tisíc

Kočky si nesedly se psem. Rodina jim proto pořídila byt s měsíčním nájmem 33 tisíc
Zdroj: odditycentral.com
+ 2 fotky+ 3 fotky

Zatímco někteří lidé stěží zaplatí měsíční nájem pro sebe, jiní nemají problém vyhazovat obří částky kvůli bytu pro své mazlíčky. Rodina ze Silicon Valley kupříkladu nastěhovala dvě kočky do studia za více než 33 tisíc korun.

Simona Knotkova 24. června 2019

Jak vyřešit situaci, kdy se domácí mazlíčci nesnesou? Třiačtyřicetiletý Troy Good ze Silicon Valley nad tím příliš dlouho nedumal. Kočkám Tině a Louise jednoduše pronajal studiový apartmán za 1500 dolarů měsíčně, tedy cca 33 tisíc korun. Byt získal od kamaráda Davida Callische, který chtěl místo původně nabízet zájemcům na Airbnb.

„Je to trochu divné, že? Nic takového jsem nikdy neplánoval. Lidi svoje mazlíčky milují, berou je za část rodiny, tak jsem svému kámoši pomohl. Jsou to vlastně skvělí nájemníci. Nedělají žádný rámus. Jediný problém je, že to tam zapáchá,“ připustil Callisch.

Problém se zvířaty nastal, když majitelka koček, osmnáctiletá dcera Gooda Victoria, odjela na vysokou školu a mazlíčci se ocitli v péči otce. Muž se později nastěhoval ke své snoubence a dvojici koček doplnil její pes. A konflikt byl na světě.

Nyní Tina a Louise žijí v bytě, který by si běžný pracující člověk nemohl nikdy dovolit. K dispozici mají spoustu prostoru, kočičí strom, koupelnu a dokonce i Apple TV. O stravu a další péči se stará Good, který je chodí denně navštěvovat.

Příběh zaujal americká i světová média. Ne všichni ale poukazují pouze na absurditu celé situace. „Tenhle příběh zní možná legračně, ale ve skutečnosti ukazuje, jak obří rozdíly panují mezi obyvateli Silicon Valley. Máme tu tisíce lidí, kteří žijí na ulicích, zatímco jiní si kupují místa k bydlení pro své kočky,“ sdělila Jennifer Loving, výkonná ředitelka organizace bojující s bezdomovectvím v okrese Santa Clara Destination Home.

Do médií se vyjádřila i Victoria, která si je vědoma kritiky některých jedinců. „Nejedná se o veřejný prostor, je to apartmán, který má někdo postavený za svým domem. Chápu, že jsou v této oblasti velké problémy s byty, a nechci, aby si někdo myslel, že lidem ubíráme místo.“

Dodává, že jakmile to bude možné, kočky si vezme zpátky k sobě.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu