Jak tohle dopadne? Podaří se kočkám jednoho dne konečně proklouznout do muzea v Onomiči?

Jak tohle dopadne? Podaří se kočkám jednoho dne konečně proklouznout do muzea v Onomiči? | zdroj: odditycentral.com


Kočky se už dva roky pokouší neúspěšné dostat do japonského muzea. Baví tím internet

TÉMATA: virál | kočky | japonsko

user-avatar

Simona Knotková

27. 11. 2018 | 11:00

Muzeum umění v japonském Onomiči už druhým rokem čelí útokům nezvaných návštěvníků. Protože se ale jedná o dvě kočky, vzbuzuje to napříč sociálními sítěmi spíše pobavení.

Začalo to v roce 2016. Muzeum v prefektuře Hirošima pořádalo fotografickou výstavu Mitsuakiho Iwagy, jejímž tématem byly právě kočky. Mezi běžné návštěvníky se shodou okolností připletla i černá kočka, která se chtěla dostat do budovy. Hlídač si jí zavčas všiml a podařilo se mu ji odehnat. Netušil ale, že kočka své snažení nevzdá a do muzea se bude pokoušet dostat ještě další dva roky nato. A to není všechno.

Po roce pokusů si k sobě přibrala rezatou kamarádku, která se do muzea snaží nyní vkrást společně s ní. Hlídači už zvířata dobře znají a každé další setkání s malými šelmami berou s humorem. Muzeum je dokonce překřtilo za své maskoty a prodává upomínkové předměty s jejich podobiznou. Jedno se ale nemění – kočky mají do kulturní instituce stále vstup zakázán.

Pokud vás zajímá, jak se kočkám v dobývání muzea daří, sledujte Twitter uživatele bijutsu1, který publikuje pravidelné aktualizace včetně fotek a videí.

user-avatar

Simona Knotková

27. 11. 2018 | 11:00

Zavří­t reklamu