válkaČeskoslovenskoobjevy

Kočky se už dva roky pokouší neúspěšné dostat do japonského muzea. Baví tím internet

Kočky se už dva roky pokouší neúspěšné dostat do japonského muzea. Baví tím internet
Zdroj: odditycentral.com
+ 11 fotek+ 12 fotek

Muzeum umění v japonském Onomiči už druhým rokem čelí útokům nezvaných návštěvníků. Protože se ale jedná o dvě kočky, vzbuzuje to napříč sociálními sítěmi spíše pobavení.

Simona Knotkova 27. listopadu 2018

Začalo to v roce 2016. Muzeum v prefektuře Hirošima pořádalo fotografickou výstavu Mitsuakiho Iwagy, jejímž tématem byly právě kočky. Mezi běžné návštěvníky se shodou okolností připletla i černá kočka, která se chtěla dostat do budovy. Hlídač si jí zavčas všiml a podařilo se mu ji odehnat. Netušil ale, že kočka své snažení nevzdá a do muzea se bude pokoušet dostat ještě další dva roky nato. A to není všechno.

Po roce pokusů si k sobě přibrala rezatou kamarádku, která se do muzea snaží nyní vkrást společně s ní. Hlídači už zvířata dobře znají a každé další setkání s malými šelmami berou s humorem. Muzeum je dokonce překřtilo za své maskoty a prodává upomínkové předměty s jejich podobiznou. Jedno se ale nemění – kočky mají do kulturní instituce stále vstup zakázán.

Pokud vás zajímá, jak se kočkám v dobývání muzea daří, sledujte Twitter uživatele bijutsu1, který publikuje pravidelné aktualizace včetně fotek a videí.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu