válkaČeskoslovenskoobjevy

Kočka přežila tři týdny bez jídla a vody v uzavřeném kontejneru

Kočka přežila tři týdny bez jídla a vody v uzavřeném kontejneru
Zdroj: profimedia.com

Pracovníci ukrajinské logistické firmy Star Shine Shipping byli velmi překvapeni, když při otevírání lodního kontejneru nalezli živou kočku. Ta totiž pobývala v kontejneru tři týdny, aniž by měla k dispozici vodu nebo potravu.

Tomáš Chalupa 29. ledna 2021

Kontejner putoval lodí z Ukrajiny do Izraele, což je vzdálenost zhruba 2000 kilometrů. Cesta lodí trvala tři týdny, kočka byla v kontejneru uzavřena omylem při jeho nakládání v Oděsse. Kamerové záznamy z té doby jí odhalily, jak zvědavě vlezla dovnitř. Ven už se ale nedostala.  Když jí zaměstnanci našli, byla vystrašená a vyhublá, nicméně stále naživu.

Kočka se snažila najít potravu v krabicích v kontejneru, dvě z nich rozkousala, uvnitř ale byly zabalené sladkosti. Ty snědla a zřejmě nebyla ani zcela bez vody, protože na stěnách kontejneru se při plavbě voda sráží, a kočka ji lízala. I tak ale byly podmínky pro život velmi krušné. Podle všeho se nyní kočka zotavuje a je v péči zvěrolékařů.

Thumbnail # Těhotnou fenku několikrát postřelili. Přežila a nyní jako terapeutický pes pomáhá ostatním
Mohlo by Vás zajímat:

Těhotnou fenku několikrát postřelili. Přežila a nyní jako terapeutický pes pomáhá ostatním

Není to zdaleka první podobný případ. V roce 2019 se do kontejneru omylem dostala dvojice štěňat a bez vody a potravy v něm putovala 25 dní. Letos se zase našel pes, který uvíznul po zemětřesení zasypaný v domě svého majitele. Na svobodu se dostal až po 37 dnech, když ho vytáhli záchranáři. Šlo o neuvěřitelný „výkon“, nad kterým kroutili hlavami i odborníci. Vůle k životu je zkrátka někdy hodně silná.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu