válkaČeskoslovenskoobjevy

Kníratou gamblerku Eleanor Dumont muži milovali. Kvůli jednomu z nich ji nakonec potkal krutý osud

Kníratou gamblerku Eleanor Dumont muži milovali. Kvůli jednomu z nich ji nakonec potkal krutý osud
Zdroj: vintag.es

Celý život si uměla poradit i bez muže a jako Eleanor Dumont si vybudovala jméno v tvrdém světě gamblingu. Všechno se zhroutilo, když jí do cesty vstoupila láska.

Simona Knotkova 4. září 2019

Původ Eleanor Dumont, narozené jako Simone Jules, je nejasný. Patrně se narodila v roce 1829 a do Kalifornie přišla ve svých 25 letech. Podle přízvuku to byla nejspíše dcera francouzských přistěhovalců, která na západ vycestovala z New Orleans. V Nevada City si otevřela salónek pro gamblery Vingt-et-un. Vstup do něj měli povolený jen udržovaní muži, ženy bez doprovodu chodily na vlastní nebezpečí. Dumont si díky tomu přišla na pěkné peníze a sama se stala magnetem pro muže z okolí, kteří do salonku chodili obdivovat její krásu, chytrost a profesionalitu, se kterou salon vedla. V té době nebylo běžné, že by krupiérem byla žena.

Eleanor své podnikání později rozšířila a společně s gamblerem Davem Tobinem otevřela Dumont’s Place. Byla to doba kalifornské zlaté horečky a hazardní hry byly výnosným podnikem. Když ale zlaté šílenství začalo postupně upadat, klesaly s ním i Eleanořiny zisky. Žena nakonec Nevada City opustila a cestovala z místa na místo. Respektive z kasina do kasina – ztracené peníze se pokoušela získat nazpět gamblováním. Tehdy se jí díky porostu, který zdobil její horní ret, začalo přezdívat Madam knírek.

Další vývoj v jejím životě byl vcelku předvídatelný. Po hazardních hrách následovala prostituce a Dumont se stala majitelkou bordelu. Aby zvýšila jeho návštěvnost, děvčata často posílala přes den do města, aby se před muži ukazovala. Dočkala se za to nenávisti od manželek mužů. V 70. letech ji potkala i láska. Koupila tehdy ranč v Carson City, kde poznala Jacka McKnighta. Toho ale o něco víc zajímaly její peníze než její city. Za krátkou dobu ji o všechno připravil a v roce 1872 opustil. Žena se později přiznala, že ho zastřelila. Vzhledem k nedostatku důkazů byla ale propuštěna. Tehdy už hodně pila, měla o pár kilo víc a její dřívější krása byla tatam. Její kamarádkou byla mimo jiné proslulá pistolnice Calamity Jane.

Poslední zastávkou Eleanor se v roce 1879 stalo městečko Bodie. Když zde prohrála své poslední peníze, vytratila se do tmy i s lahví červeného vína smíchaného s morfinem. Ráno ji našli mrtvou. „Unavená ze života“ stálo ve vzkazu na rozloučenou.

Místní jí uspořádali velký pohřeb, ale dnes už není jasné, kde bylo její tělo pohřbeno. Jeden ze spřátelených horníků nad její smrtí naříkal slovy: „Ubohá Madam knírek! Její život byl stejně čestný jako každá hra, kterou vedla. Svět proti ní hrál se všemi kombinacemi, ale vždycky jej dokázala porazit. Když na ni ale nakonec přišla řada, prohrála, a nebyl tam nikdo z těch starých chlápků, kdo by sázku pokryl za ni. Přišla o všechno. Ubohá Madam knírek.“

Další články

Zavří­t reklamu