Zochova chata je doslova obejmuta přírodou.

Zochova chata je doslova obejmuta přírodou. | zdroj: hotelzochovachata.sk


Klenot lesa ukrytý v Malých Karpatech: Zochova chata vás ohromí luxusem i citem pro přírodu

TÉMATA: hotely | chaty | ubytování | slovensko | architektura

user-avatar

Václav Pokorný

11. 07. 2018 | 20:12

Slovensko patří u nás k nejoblíbenějším cestovním cílům, jen loni jej navštívilo přes půl milionu českých turistů. Jednou z nejúžasnějších destinací jsou Malé Karpaty, kde najdete luxusní rekreační středisko Zochova chata, které má za sebou pětaosmdesátiletou historii. Tento architektonický skvost je citlivě zasazen do lesního prostředí a uspokojí i toho nejnáročnějšího zákazníka.

Necelou hodinu autem od Bratislavy se v chráněné krajinné oblasti Malých Karpat nachází rekreační středisko Zochova chata. Luxusní hotel se nachází přímo v centru Malokarpatské vinné cesty, což pro návštěvníky znamená spojení dobrého vína, nádherné krajiny, poutavé historie a především autentické gastronomie. Zdejší kuchař uspokojí i nejnáročnějšího gurmána.

Historie hotelu sahá do roku 1933, kdy Zochova chata přivítala své první hosty. Tehdy to byla opravdu jen chata, která byla pojmenována podle evangelického kněze, politika a prvního bratislavského župana Samuela ZochaZochova chata v roce 1933

Svou největší slávu však zažívala během 60. a 70. let minulého století pod vedením hoteliéra Karola Ivičiče, kterému nikdo neřekl jinak než Karpatský vlk. Ten během svého šéfování za dob socialismu lákal do střediska i atraktivní zahraniční klientelu. Z této doby pocházejí mýty o tom, že se zde potají setkávali papaláši z tehdejšího socialistického Československa s politiky z Rakouska či dokonce USA. Během působení Karpatského vlka se na Zochově chatě započala i tradice opékání vola.

Od 90. let však chata postupně ztrácela na popularitě a co se týče služeb, začala i mírně zaostávat za konkurencí. Zlom nastal až v roce 2007, kdy proběhla obrovská rekonstrukce, modernizace a dostavba celého hotelového a rekreačního areálu. Vše s ohledem na okolní přírodu a zásady feng-šuej.

Není divu, že čtyři roky po rekonstrukci se Hotel Zochova chata stal Stavbou roku 2011, což mile překvapilo všechny, kteří se na obrovské přeměně upadajícího ubytovacího zařízení podíleli. Luxusní čtyřhvězdičkový hotel se tak zároveň stal i hodnotným architektonickým dílem.

Vzhledem k tomu, že design hotelu Zochova chata dbá na splynutí s přírodou a využívá spoustu přírodních materiálů, například dřeva dovezeného až z Finska, je mu přezdíváno Klenot lesa. Hotel se navíc nachází uprostřed krásné přírody Malých Karpat. Kolem hotelu rostou husté bukové lesy, které dávají Zochově chatě možnost ještě více vyniknout.

Už zdálky vás na hotelu ohromí množství detailů ze dřeva a obrovská okna, díky kterým si budete moct vychutnat zážitek z tamní přírody. Co se týče architektury objektu, ten vychází z původní Zochovy chaty, což znamená, že některé prvky interiéru nesou původní srubový styl, který pojí s moderní architekturouZochova chata dnes

Zochova chata pojme přes 150 hostů v 64 pokojích, které jsou rozdělené na jednolůžka, dvoulůžka, trojlůžka a apartmány pro čtyři osoby. Všechny pokoje jsou vybaveny bezdrátovým vysokorychlostním internetem, LCD televizorem, klimatizací, minibarem a trezorem. Možnost občerstvení zajišťují hned tři podniky, které patří pod hotel Zochova chata. Kromě hotelové restaurace a recepčního lobby baru disponuje rekreační středisko i stylovou Furmanskou krčmou, která se nese v duchu slovenských tradic.

Spojení autentického prostředí, bohaté vinotéky a slovenských specialit poskytuje skvělé prostředí pro rodinné oslavy, ochutnávky či firemní večírky. Rekreační středisko Zochova chata nabízí společně s okolní přírodou pestré sportovní i relaxační vyžití. Kromě masáží a procedur zde můžete využít i plavecký bazén s vířivkou a saunovým světem, který vás potěší několika druhy saun včetně finské, bylinkové nebo infra sauny. Pro milovníky posiloven je zde připraveno i plně vybavené fitko s multipressem i běžícím pásem.

Jste-li spíše příznivcem pěší turistiky nebo cyklistiky, je zde možnost navštívit v blízkém i dalekém okolí hned několik zajímavých kulturních a historických památek. Turisticky vyhledávaný je především hrad Červený kámen, který se nachází několik kilometrů od Zochovy chaty.

user-avatar

Václav Pokorný

11. 07. 2018 | 20:12

Zavří­t reklamu