Jaké to je, octnout se tváří tvář pětimetrovému zabijákovi? | zdroj: YouTube


Klec smrti: v Austrálii se můžete setkat tváří v tvář i s krokodýlem Dundeem!

TÉMATA: zvířata | krokodýl mořský | krokodýl dundee | crocosaurus cove | austrálie

user-avatar

Markéta Oderská

1. 08. 2015 | 15:00

Krokodýlí park Crocosaurus Cove v australském městě Darwinu je jediným místem na světě, kde vám umožní potkat se pod vodou s největšími mořskými krokodýly na světě. Nechybí mezi nimi ani hvězda z kultovní komedie Krokodýl Dundee.

Kromě toho, že v Crocosaurus Cove uvidíte největší přehlídku australských plazů na světě, můžete tu také podstoupit dvacetiminutový adrenalinový zážitek, kdy vás jen tak v plavkách a s potápěčskými brýlemi zavřou do plexisklového válce, kterému se neřekne jinak než Klec smrti. V té vás pak pošlou pod vodu rovnou k pět metrů velikému a 800 kilogramů těžkému krokodýlovi.

„Klec je velmi bezpečná,“ ujišťuje mluvčí parku. „Je vyrobená z 15,5 centimetrů tlustého průhledného akrylátu, což vám umožní panoramatickou podívanou.," dodáváKrokodýl je prý většinou zvědavý, a tak klec obeplouvá a tře se o ni svým dlouhým šupinatým ocasem. Když se ale opře celou svou vahou vahou o klec nebo rozevře doširoka tlamu s ostrými zubisky, zaplaví vás hrůza, že vás každou chvíli tohle monstrum sežere. Naštěstí mu chovatelé pošlou do vody kus čerstvého masa, aby si na vás nechal zajíst chuť.

Nedejbože, kdyby ho napadlo rozbít plexisklo!

„Jakmile lidé vstoupí do klece, zažívají směs strachu a vzrušení – strachu, že neví, co je čeká, a vzrušení, že se dostanou do blízkosti tak velikého zvířete,“ popisuje jeden ze zaměstnanců krokodýlího parku. Podle toho, co odpozoroval, ženám stačí se na krokodýly jen dívat, zatímco muži se snaží vyprovokovat zvíře k nějaké akci a útoku.

Nejpopulárnějším krokodýlem v Crocosauru je bojovný a akční samec jménem Chopper, který při potyčkách přišel o dva přední zuby. Nejslavnějším a zároveň i nejstarším exemplářem je Burt, jehož provázela pověst vraha žen a který hrál v roce 1986 s Paulem Hoganem a Lindou Kozlowski v dobrodružné komedii Krokodýl Dundee. Dnes už je mu hodně přes 80, ale stále se objevuje v dokumentárních filmech a vzdělávacích pořadech.

Zdroj

Paul Hogen v kultovní australské komedii Krokodýl Dundee

user-avatar

Markéta Oderská

1. 08. 2015 | 15:00

Zavří­t reklamu