válkaČeskoslovenskoobjevy

Kim Čong-un má zřejmě tři děti, neviděl je nikdo

Kim Čong-un má zřejmě tři děti, neviděl je nikdo
Zdroj: mirror.co.uk

Kolem nedávného zmizení a následného znovuobjevení severokorejského diktátora Kim Čong-una se rozvířilo mnoho spekulací. A to nejen o jeho osobě, ale i o jeho následovnících. Kromě jeho sestry se začalo spekulovat o jeho dětech. Ty mají být tři a jsou ještě velmi malé. Zatím je na veřejnosti nikdo neviděl.

Tomáš Chalupa 9. května 2020

O tom, že by měl mít Kim Čong-un nějaké děti se spekuluje dlouho. Ověřených informací je ale vzhledem k uzavřenosti severokorejského režimu minimum. Kim má manželku jménem Ri Sol-Ju. Vzali se v roce 2009. Následujícího roku po svatbě se jim měl narodit chlapec. Jeho jméno je neznámé. V roce 2013 měla přijít na svět dcera a v roce 2017 další dítě, jehož pohlaví je neznámé. Nikdo tyto děti neviděl, vychází se především z podkladů uniklých z tajných služeb a pak také z toho, že Kimova manželka doposud třikrát na delší dobu zmizela z veřejnosti. To mělo souviset právě s porody dětí.

Jediný, kdo otevřeně potvrdil, že Kim má dceru, je kontroverzní basketbalista Denis Rodman, který je Kimovým přítelem a jezdí za ním občas do Koreje. Ten prý jeho dceru na vlastní oči viděl, má se jmenovat Ju Ae. Nic z toho režim ovšem nepotvrdil, Kim jakékoliv informace o svém soukromí pečlivě střeží. Ani sami Korejci si tak nemohou být jistí, zda jejich vůdce má nějaké potomky. Zajímat je to začalo především s jeho záhadným zmizením v posledních týdnech. Spekulovalo se o tom, že je v kómatu, po těžké operaci nebo že je dokonce po smrti. S tím logicky vyvstaly také spekulace, kdo by se ujal následovnictví v případě jeho smrti. Mluvilo se o jeho sestře, která je nejmocnější ženou v Koreji, velké slovo by měli jistě také vlivní generálové. Žádné z Kimových dětí se sice vlády nad zemí ujmout vzhledem ke svému věku nemůže, nicméně už samotná jejich existence je faktorem v této vysoké politické hře. Jenže Kim se nakonec zase na veřejnosti objevil a zdá se, že není ani v kómatu, ani na prahu smrti. Otázka následovnictví tak v tuto chvíli pozbyla důležitosti.

Další články

Zavří­t reklamu