válkaČeskoslovenskoobjevy

Kennedy tlačil na CIA, chtěl důkazy o UFO, naposledy 10 dní před svou smrtí

Kennedy tlačil na CIA, chtěl důkazy o UFO, naposledy 10 dní před svou smrtí
Zdroj: bbc.co.uk

Americký prezident John F. Kennedy dlouhodobě požadoval, aby mu CIA vydala veškeré dokumenty týkající se UFO. Jenže tajné služby snahu prezidenta neustále ignorovaly a jeho žádosti odmítaly. Nakonec jim poslal dopis, který ignorovat nemohli. Deset dní nato byl zabit.

Tomáš Chalupa 18. července 2015

Nové dokumenty odtajněné z amerických archivů ukazují, že Kennedy měl velký zájem o akta týkající se UFO. Deset dní před smrtí poslal ředitelům CIA a NASA písemnou žádost, aby vydaly tajné dokumenty o kontaktech s mimozemšťany. Prezident požadoval také zahájení „vesmírné spolupráce“ se Sovětským svazem. Na tyto dokumenty přišel spisovatel Willam Lester, který chystá životopisnou knihu o prezidentu Kennedym.

„Velmi ho zajímalo, proč bylo tak mnoho pozorování UFO nad Sovětským svazem. Obával se, že Rusové si budou UFO vykládat jako americkou agresi za pomoci nové technologie,“ říká Lester. Kennedy si byl přitom vědom, že USA žádnou takovou technologii nemá ani ji neposílá nad Sovětský svaz. Kennedy chtěl tedy vědět, co to Rusové vlastně pozorují. A nejen to. Chtěl dokonce tyto dokumenty ukázat Rusům nebo přinejmenším je informovat a říct jim, že Američané nemají s UFO nad Ruskem nic společného.

V údajném tajném memorandu CIA z té doby se píše „Lancer (krycí jméno pro J. F. Kennedyho) má nějaké dotazy týkající se našich aktivit, které si nemůžeme dovolit zodpovědět.“ Podle nové teorie tak vzrůstající tlak prezidenta na kompletní informace o UFO vedl k jeho zavraždění v režii amerických tajných služeb.

Tajná zpráva CIA vrací do hry také teorii o tajné skupině Majestic 12, kterou měl v roce 1947 ustavit prezident Harry S. Truman. Tento výbor vojáků a vědců měl za úkol zkoumat mimozemské technologie, které se dostaly Američanům do rukou. Vláda vždy existenci této skupiny popírala a FBI konstatovala, že veškeré materiály, které údajně měly pocházet z výsledků práce této skupiny, jsou podvod. Tajná zpráva o Kennedyho dotazech na UFO přitom podle některých lidí pochází právě ze svazků této skupiny.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu