válkaČeskoslovenskoobjevy

Keira Knightley už nebude točit sexuální scény s mužskými režiséry. Přidají se k ní další ženy?

Keira Knightley už nebude točit sexuální scény s mužskými režiséry. Přidají se k ní další ženy?
Zdroj: Profimedia

Herečka Keira Knightley má už dost sexuálních scén ve filmu. Minimálně těch, které točí mužští režiséři. Rozpovídala se o tom v podcastu Chanel Connects s režisérkou Lulu Wang a producentkou Diane Solway.

Simona Knotkova 28. ledna 2021

Podle Keiry Knightley je jedním z problémů filmového průmyslu takzvaný „male gaze“, zobrazovaní ženského těla mužským pohledem, což nejčastěji vede k sexuální objektivizaci a snímaní hereček v intimních scénách takovým způsobem, aby potěšily především oko mužských diváků. Herečka, která v minulosti neměla problém se před kamerou svléknout, se na tom už nebude nadále podílet.

Thumbnail # Goldie Hawn slaví 75. Co si myslí o Me Too a jak zvládá karanténu?
Mohlo by Vás zajímat:

Goldie Hawn slaví 75. Co si myslí o Me Too a jak zvládá karanténu?

„Pokud by to byl příběh o mateřství a přijmutí svého těla, natočila bych ho, ale jenom s ženskou filmařkou. Neříkám, že takové scény už nebudu nikdy točit, ale ne s muži. Už nestojím o další příšerné sexuální scény, ve kterých máte namazaná těla a všichni nad vámi chrochtají. Není mi příjemné zobrazovat na plátně mužský pohled na ženy. Chápu, že do některých filmů se sex hodí a potřebujete tam někoho sexy, ale ať si na to najdou někoho jiného. Jsem na tohle už příliš marnivá, mám tělo po dvou dětech a odmítám stát před skupinou mužů nahá,“ prozradila v podcastu.

Keira Knightley se v posledních letech nijak netají kritikou vůči sexismu v umělecké branži. V roce 2018 vytvořila esej, ve které popisuje práci s některými mužskými kolegy.

Thumbnail # Sex s nezletilými, nucený potrat a fyzické násilí: Tihle muzikanti by kampaň Me Too nepřežili
Mohlo by Vás zajímat:

Sex s nezletilými, nucený potrat a fyzické násilí: Tihle muzikanti by kampaň Me Too nepřežili

Říkají mi, jaké to je být ženou. Buď milá, buď nápomocná, buď pěkná, ale ne moc pěkná, buď štíhlá, ale ne moc štíhlá, buď sexy, ale ne moc sexy, buď úspěšná, ale ne moc úspěšná. Já tu ale nejsem proto, abych s vámi flirtovala, protože s vámi nechci šu*at, ani tu nejsem proto, abych se o vás starala, protože nejsem vaše matka. Chci jenom pracovat, kámo. Můžu? Chci jenom mluvit a chci, aby mi někdo naslouchal. Pořád to jejich mužské ego. Přestaňte mi stát v cestě.“

V textu se také rozepsala o tom, jak ženy musí být buď kokety, nebo matky, aby je lidé brali vážně. „Před mateřstvím jste sexy. Jakmile ale jednou ze své vagíny něco vyplivnete, všechny to vyděsí. Sex nepřipadá v úvahu, pravděpodobně jste otěhotněla jako panna, taková představa je pěkná a bezpečná. Problémem je, že jen velmi málo žen se dokáže identifikovat s těmito dvěma obrazy. Ženy musí flirtovat, nebo se stát matkou, aby jejich hlas někdo vyslyšel. Já to nedokážu. Je mi z té myšlenky zle.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu