válkaČeskoslovenskoobjevy

Keanu Reeves a jeho láska k motocyklům, která se mu stala málem osudnou

Keanu Reeves a jeho láska k motocyklům, která se mu stala málem osudnou
Zdroj: Motorcycle Sport & Leisure

Hollywodský herec Keanu Reeves je velký fanda do motorek. Co na tom, že ho málem stály život! Na motorkách jezdí denně za každého počasí. Tuhle vášeň před pár lety přetavil v byznys, když se svým známým založili firmu a začali stavět vlastní motocykly.

Yvonne Pokorná 12. května 2017

Na rozdíl od mnoha jiných motorkářů Reeves jízdě na dvou kolech propadl až v dospělosti. Coby teenager vyrůstající v kanadském Torontu byl spíše posedlý ledním hokejem. “Začal jsem, když mi bylo 22,” vzpomíná Reeves. “Natáčel jsem v Mnichově a jistá dívka tam okolo filmového studia jezdila na nádherném motocyklu – enduru. Jednoho dne jsem ji požádal, aby mi ukázala, jak se jezdí na motorce. Jak jsem se vrátil do Los Angeles, koupil jsem si první motocykl – enduro.”

Keanu Reeves

Keanu Reeves

Od té doby Keanu motorkám propadl. Když zrovna nenatáčí, cestuje na dvou kolech. S přáteli se vydal na motocyklové tripy přes Big Sur v Kalifornii, přes severní Austrálii, po Napoleonově cestě ve Francii. Kdykoli natáčel mimo Los Angeles, vždy si tam koupil ojetou motorku a jezdil na ní. Když s natáčením filmu skončil, motorku opět prodal. Jeho rukama tak prošla pěkná řádka různých strojů, nejen jeho oblíbené Norton Commando, ale prakticky vše, od sportovních motorek Suzuki přes Harley-Davidsony až po choppery.

“Jezdit na motorce je jedna z nejlepších věcích, jak si vyčistit hlavu a jen si užívat rychlosti a pohybu,” vysvětluje dnes dvaapadesátiletý herec, proč tak miluje jízdu na dvou kolech.

Keanu Reeves

Keanu Reeves

Tahle vášeň ho však málem stála i život. Před patnácti lety mu po nehodě při riskantním nočním závodu démonů v kalifornském kaňonu Topanga zůstala na břiše veliká jizva. Měl zlámaná žebra, natrženou slinivku a podle lékařů přežil jen zázrakem. Od motorek ho to ale neodradilo. „Když totiž nemohu dělat to, co chci, necítím se svobodný. Ve světě motorek jsem volný, je to můj život, ale se závody démonů jsem včas přestal,“ řekl herec.

Keanu Reeves s Gardem Hollingerem a jejich motorkou KRGT-1

Keanu Reeves s Gardem Hollingerem a jejich motorkou KRGT-1

Asi před deseti lety se Reeves seznámil s významným stavitelem motorek Gardem Hollingerem a společně v Kalifornii založili firmu Arch Motorcycle. Předloni uvedli na trh první prodejní kus motocyklu nazvaného KR GT-1. Ten byl de facto vyroben na základě motorky, kterou Hollinger předtím postavil Reevesovi na míru podle jeho přání a potřeb. Keanovi se tak moc líbila, že ji chtěl sdílet i s ostatními. “Ergonomie, to jak se ovládala, nikdy jsem nejel na takové motorka, jako byla tato,” tvrdil herec. Kdykoli se na ni posadí, cítí se šťastný.

Pokud vás zajímá, co nového herec v oblasti motorek nyní vyvíjí a nabízí na trh, navštivte webové stránky jeho firmy Arch Motorcycle Company.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu