válkaČeskoslovenskoobjevy

Ke gorilímu samci spadlo dítě, zastřelili ho, i když se choval přátelsky

Kauza zastřelení gorilího samce Harambeho vyvolala na veřejnosti ohromné vášně. Vše začalo tím, že do výběhu goril spadlo čtyřleté dítě. Přestože samec Harambe nejevil známky nepřátelství a byl spíše zmaten, jak se tam dítě dostalo, vedení ZOO v Cincinnati nařídilo samce zastřelit, aby dítěti neublížil.

Tomáš Chalupa 1. června 2016

Malého chlapce se tak podařilo zachránit, ale na vedení ZOO ale také na matku dítěte, která celou nehodu svou nepozorností zavinila, se valí lavina kritiky. Vedení ZOO si za svým rozhodnutím stojí, protože prý nikdo nemohl vědět, zda se samec nepoleká nebo nerozzuří a dítěti neublíží. Na snímcích, které se podařilo zachytit na mobilní telefon, je sice vidět, že Harambe si s dítětem chtěl hrát, dokonce ho jemně chytl za ruku, ale přesto nikdo nemohl vědět, zda se v příští vteřině nepokusí dítě zabít.

Petici za potrestání rodičů dítěte, kvůli kterým oblíbený samec zemřel, podepsalo za několik dní na 300 000 lidí. Na zoologickou zahradu se zase lidé obořili kvůli tomu, že výběh měl nedostatečnou ochranu, když se do něj mohlo zcela samo dostat malé dítě. Ať už je na vině kdokoliv, zvířeti to bohužel život nevrátí.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu