Ženy v armádě zůstávají matkami a starají se o své děti včetně kojení, vzkazuje touto fotkou Tara Ruby.

Ženy v armádě zůstávají matkami a starají se o své děti včetně kojení, vzkazuje touto fotkou Tara Ruby. | zdroj: dailymail.co.uk


Když kojí vojandy: série fotek ukazuje, že i GI Jane jsou ženy

TÉMATA: armáda | ženy | fotografie

user-avatar

Tomáš Chalupa

18. 09. 2015 | 14:00

Kojení v americké armádě je poměrně tabu. Vlastně se až do nedávna vůbec tohle téma neřešilo, jako by neexistovalo. Změnila to až veteránka Tara Ruby, která přemluvila své kolegyně, aby jí pomohly s kampaní a nafotily se na propagační fotografii. Ta vzbudila velký zájem doslova po celém světě.

Na základně Fort Bliss v Texasu otevřeli vůbec první místnost pro kojení v rámci armády Spojených států. Tara Ruby chtěla tuto přelomovou událost podpořit. Jelikož už není zaměstnankyní armády, ale fotografkou, zvolila cestu nafocení snímků, které ukáží, že i vojačky jsou matkami a musí kojit. Když byla Ruby součástí armády, musela kojit na toaletách nebo v prázdné kanceláři. "Aktivní vojačky se také musí starat o své děti. Věřím, že dnes tady píšeme historii. Kojení nedělá z žen horší vojačky, naopak je dělá lepšími,"  tvrdí Ruby. Přelomový okamžik podle ní snad otevře cestu k tomu, aby i vojačky na dalších základnách mohly plnit své mateřské povinnosti v lepších podmínkách a celkově se téma kojení v armádě stalo mnohem méně tabuizovaným.  

user-avatar

Tomáš Chalupa

18. 09. 2015 | 14:00

Zavří­t reklamu