válkaČeskoslovenskoobjevy

Kdysi bojoval ve druhé světové války, v 90. letech se hrdina veřejně přiznal, že je žena

Za druhé světové války bojoval s Němci a vrátil se domů jako hrdina. Ale uvnitř se cítil být ženou. Dnes jí v jistém smyslu slova je. Nebo začíná být. Je to zkrátka složité.

Tomáš Chalupa 12. února 2019

Dnes se jmenuje Patricie Daviesové a je jí devadesát let. Není ještě kompletní žena, protože medicínský proces tranzice pohlaví je u Daviesové teprve v počátcích. Ví se o ní, že žije v Leicestershiru v Anglii.

Jako žena se prý cítila od útlého dětství, už jako batole. Ale měla mužské tělo. Ke svým pocitům a stavům se nikdy nepřiznala. Nemohla by sloužit v armádě a sloužit vlasti. Také by ji zřejmě čekaly bolestivé elektrošoky nebo jiná podobná „léčba“ těchto problémů. A tak raději žila v mužském těle a dokonce se oženila . Ale stále byla uvnitř ženou.

Atmosféra kolem transgender lidí nebyla v té době příliš bezpečná. Lidé vlastně vůbec nechápali, co změna pohlaví je,“ říká Daviesová. „Já jsem věděla, že jsem transgender už od svých tří let. Znala jsem dívku jménem Patricie a chtěla jsem, aby mi tak také říkali, ale tehdy to nešlo,“ dodává.

Své ženě se o svém problému svěřila už někdy před 30 lety, to jí bylo 60. Manželka prý byla velmi chápavá a snažila se ji podporovat. Koupila jí šperky a šaty. Jenže když začala v těchto šatech chodit ven, vandalové jí postříkali sprejem dům, tak toho raději nechala. „Dnes je to mnohem lepší,“ pochvaluje si Patricie dnešní dobu, kdy pro podobné záležitosti mají lidé více pochopení.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu