válkaČeskoslovenskoobjevy

Kdyby vědci věděli, že Zemi čeká nevyhnutelná zkáza, řekli by nám to? Astronomka zodpověděla palčivou otázku

Kdyby vědci věděli, že Zemi čeká nevyhnutelná zkáza, řekli by nám to? Astronomka zodpověděla palčivou otázku
Zdroj: iflscience.com

Big Think je název vzdělávacího kanálu na YouTube. Do jednoho z jeho videí byla pozvána astronomka NASA Michelle Thaller, která mimo jiné odpověděla na otázky ohledně konce světa.

Simona Knotkova 8. února 2019

Přemýšleli jste už někdy nad tím, jak moc jsou k nám vědci upřímní a zda by lidstvu skutečně oznámili, kdyby Zemi čekala nevyhnutelná zkáza? Tuto otázku často slýchá také americká astronomka Michelle Thaller, která na ni byla dotázána i ve videu kanálu Big Think.

„Často se mě na to ptají. Kdyby vědci věděli, že se k Zemi řítí asteroid a nás čeká katastrofická srážka, řekli by nám to? A odpověď zní ano… Každou noc pátráme po objektech, které mohou zkřížit dráhu Země, a když najdeme cokoliv nebezpečného, informujeme o tom spoustu lidí,“ sdělila devětačtyřicetiletá vědkyně.

Dodala, že díky moderním technologiím ani není možné, aby se taková událost dala ututlat. „Po celé planetě jsou teleskopy. Neexistuje možnost, že by někdo dokázal skrýt skutečnost, že se na Zemi řítí asteroid.“

Dotazy na planetární katastrofu byli vědci bombardováni hlavně v roce 2012, kdy kvůli konci mayského kalendáře spousta lidí věřila, že to znamená konec života na Zemi. Thaller si ve videu vzpomněla přímo na jednoho člověka, který ji kvůli tomu volal a chtěl znát pravdu. Divákům YouTube kanálu vysvětlila, že podobné obavy nechápe už z důvodu jejich nelogičnosti. Jako astronomové, kteří vědí všechno z první ruky, by totiž byli také první, kteří by v takové situaci jednali.

„Z astronomického hlediska jsme o ničem nevěděli, ale došlo mi, že ta osoba o mně nepřemýšlí jako o obyčejném člověku. Kdybych věděla, že svět za týden skončí, copak bych byla v práci u svého stolu? Opravdu si nemyslím. Až nastane den, kdy si všichni vědci nakoupí ta nejdražší vína, vyberou všechny peníze z kreditek a zmizí, pak bych teprve začala mít obavy.“

Výzkumnice také popřela, že by NASA skrývala před občany informace o existenci mimozemských druhů, jak míní příznivci divokých konspiračních teorií. Je názoru, že pokud v blízké budoucnosti dojde k takovému objevu, veřejnost se o tom dozví záhy poté.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu