válkaČeskoslovenskoobjevy

Kdo před 150 tisíci lety vytvořil v Tibetu kovové trubky? Mimozemšťané, prastará civilizace či příroda?

Kdo před 150 tisíci lety vytvořil v Tibetu kovové trubky? Mimozemšťané, prastará civilizace či příroda?

Soustava kovových trubek neznámého původu v tibetské autonomní oblasti v čínské provincii Qinghai je od roku 2002 místní turistickou atrakcí, kam čínské turistické kanceláře svážejí turisty autobusy. Má se za to, že tu mimozemšťané kdysi mívali buď odpalovací rampu pro jaderné rakety, nebo jadernou elektrárnu. Neznámým mimozemským návštěvníkům tu místní obyvatelé dokonce vztyčili památník.

tyrion 19. srpna 2014

Potrubí se nachází v hoře Baigong asi 40 kilometrů západně od města Delingha. Jedna ze tří jeskyní uprostřed hory se zdá být umělá a celá je protkaná systémem kovových trubek, z nichž největší vede od stropu až na zem a v průměru měří 40 centimetrů. Další trubicovité útvary se táhnou od jeskyně až ke slanému jezeru Toson a ještě dál podél jeho jižního břehu. Od roku 2001 jsou předmětem vědeckého bádání.

Výzkum vzorků přinesl šokující fakta. Trubky jsou staré asi 150 tisíc let! Jenže lidská historie v této oblasti sahá jen zhruba 30 tisíc let do minulosti. Kdo je tedy vyrobil? Chemické analýzy navíc ukázaly, že roury byly vyrobeny ze železa s příměsí dalších kovů, z nichž 8 % prvků v současné době lidstvo ani nezná, a neumí tudíž pojmenovat.

Vědci navíc v celém okolí naměřili nezvykle vysoké hodnoty radiace! Aby toho nebylo málo, tak vody jezera Toson obsahují rozpuštěné lithium, které se používá k výrobě tritia. Sloučeniny tohoto alkalického kovu slouží jako palivo v kosmických raketoplánech. Kromě toho se lithium využívá jaké stínící a chladící materiál v jaderných reaktorech.

Sloužil tedy celý komplex hory Baiong jako přistávací a odpalovací rampa pro létající stroje, anebo u jezera Toson dříve stávala jaderná elektrárna? Zatímco ufologové mají jasno v tom, kdo záhadný areál vybudoval, vědci se jako vždy snaží najít méně atraktivní, leč přirozené vysvětlení. Zkoušeli například dokázat, že potrubí vzniklo prosakováním magmatu bohatého na železo do trhlin ve skále, anebo že jsou trubky výsledkem sedimentů usazených po povodních, které postupně ztvrdly do stávající podoby. Nejčastěji zmiňovanou teorií je, že se jedná o zkamenělé části stromů. Nicméně žádná z těchto verzí není plně uspokojivá a má své trhliny.

Pokud by se potvrdilo, že trubkovité struktury jsou umělého původu a vytvořil je člověk, celá historie by byla rázem postavena na hlavu!

„V celém širém jezeře nejsou vůbec žádné známky života a strmé pohoří je také bez života, jako kdyby tato oblast v minulosti zažila nějaký obrovský požár,“ podotýká čínský archeolog Bai Yu, který jako první začal v této oblasti bádat. Je tedy možné, že se tu před mnoha tisíci lety odehrála jaderná katastrofa?

UFO památník poblíž potrubí Baigong, které se stalo turistickou destinací.

Lokace

Další články

Zavří­t reklamu