válkaČeskoslovenskoobjevy

Kdo postavil „pyramidu“ v pohoří Garut? Nadšenci tvrdí, že je to lidský výtvor

Na ostrově Jáva je v pohoří Garut struktura připomínající pyramidu. O tom, zda je přírodního, mimozemského nebo lidského původu, se spekuluje celé roky. Tým nadšenců se rozhodl pyramidu prozkoumat za použití nejmodernější techniky.

Tomáš Chalupa 4. srpna 2020

Pyramida Garut má výšku 200 metrů. Je pokrytá travou, stromy a další vegetací, takže není příliš rozlišitelná od okolní krajiny. Ovšem přesto se už celá léta spekuluje, že je to ve skutečnosti dávná stavba mimozemšťanů, kterou zde postavili před 10 000 lety. Skupina nadšenců, která si říká The Ancient Catastrophic Disaster Team, se rozhodla přijít celé záhadě na kloub.

Použili geoelektrické nástroje a prozkoumali vnitřní složení pyramidy. Zjistili, že 120 metrů pod vrcholem pyramidy je rozsáhlé narušení její struktury. Zajímavé je, že kameny od tohoto místa mají červenou barvu.

„Je vysoce nepravděpodobné, že by pyramida byla přírodního původu,“ říká Iwan Sumule, člen výzkumného týmu. Zjednodušeně řešeno jde o to, že na základně původního kopce postavil někdo celou pyramidu. Podle The Ancient Catastrophic Disaster Teamu je pyramida lidský, a nikoliv mimozemský výtvor. Postup pro její stavbu byl nejspíš podobný jako u egyptských pyramid. Pokud mají pravdu, šlo by o mimořádný objev. Ovšem je třeba dodat, že většina vědců se domnívá, že pyramida Garut je ve skutečnosti jen hora.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu