válkaČeskoslovenskoobjevy

„Každou hodinu nám pošlete selfie a dokažte nám tak, že jste v karanténě,“ chce po svých občanech indický stát

„Každou hodinu nám pošlete selfie a dokažte nám tak, že jste v karanténě,“ chce po svých občanech indický stát
Zdroj: buzzfeednews.com

Kde nestačí hrozba trestu, tam se na to musí jinak. Aspoň v indickém státě Karnátaka tak pohlíží na karanténu a její porušování. Zavedli povinné pořizování selfíček.

Simona Knotkova 2. dubna 2020

Jak prokázat, že neporušujete karanténu a zůstáváte doma? V indickém státě Karnátaka zavedli kontroverzní opatření. Všichni občané v sociální izolaci si musí každou hodinu od sedmi ráno do deseti večer pořizovat selfie.

Výslednou fotku obdrží prostřednictvím speciální aplikace vládní tým, který společně se získanými souřadnicemi polohy vyhodnotí pravost snímků. Kdo nové nařízení poruší, hrozí mu přesun z domácí izolace do karanténního střediska řízeného státem.

Nové opatření vydal ministr zdravotnictví Karnátaky K. Sudhakar. Na sociálních sítích se proti němu už zvedla vlna kritiky.

„Další paternalistická blbost, která zasahuje do soukromí. Co kdyby vláda raději dělala svou práci a zaručila, že lidé nebudou vycházet ven?“ píše na svém Twitteru novinářka Mitali Saran. Jiní se oproti tomu ptají, zda bude mít aplikace pojistku vůči těm, kteří si všechny selfie dne pořídí naráz a v jednotlivé hodiny je budou pouze rozesílat.

K 1. dubnu bylo v Indii celkem 1397 nakažených koronavirem. Nemoci podlehlo 35 lidí.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu